NTV çalışanlarını topladı ve özür diledi: Hata yaptık

Bugün kanal çalışanları ile toplantı yapan NTV yönetimi, Gezi Parkı direnişi haberlerine uyguladıkları sansür konusunda "özür dileriz, hata yaptık" dedi.

Doğuş Yayın Grubu CEO'su Cem Aydın, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak medyaya yönelik eleştirileri değerlendiren bir konuşma yaptı.

Cem Aydın yaklaşık 300 DYG çalışanıyla buluştuğu toplantıda şunları söyledi:

"Yaşanan son gelişmelerin tüm medyayı olduğu gibi NTV çalışanlarını üzdüğünün de farkındayım. Eleştiriler büyük oranda haklıdır. Bunu herhangi bir nedenle değil vicdanımla söylüyorum. Mesleki sorumluluğumuz açısından bize düşen, olanı olduğu gibi vermektir. Dengesizlikler içinde denge arayışı tüm medyayı olduğu gibi bizi de etkiledi. İzleyicilerimiz ihanete uğramış gibi hissetti, bu konuda onları haksız bulmak mümkün değil."

Yaşanan sıkıntılar konusunda izleyicilere ve DYG çalışanlarına bir özür borcu olduğunu söyleyen Aydın şöyle devam etti:

"İnsanlar haber almak istediklerinde bunu bizden almalıdır çünkü aksi takdirde büyük bir bilgi kirliliği yaşandığını görüyoruz. NTV toplumun bütün kesimlerinin hassasiyetini ve evrensel habercilik ilkelerini gözeterek haber kanalları arasındaki öncülüğünü sürdürecektir. Bu izleyicimizle olan güven ilişkimizi tazelemek için bize bir fırsattır. Her zamanki gibi işimizi en iyi şekilde yapacağız."

NTV çalışanları toplantı ardından Twitterdan açıklamalarda bulundu:

Tuğçe Y. Yorulmaz
NTV yönetimi biraz öne tüm çalışanları topladı hata ettik özür dileriz dedi.

Sezin Kır Saygınsoy
Cem Aydin az once hepimizi topladi ve hata ettik özür dileriz dedi. NTV özüne dönüyor!

mehmet demirkol
Ntv yonetimi: 'insanlarin guvenini saglamak icin cok calismamiz gerektigini biliyoruz'

ıtır ılgaz
NTV degisiyor! Patronlar özür diledi.

Mirgun Cabas
ntv ozelestiri yapiyor. cem aydin: dengesizlikler icinde denge arayisi bizi de etkiledi. izleyici ihanete ugramis hissetti, haklilar da.

(soL - Haber Merkezi)