Güneş 'Vezneciler'in failini buldu: Alman işi

AKP'nin sesi Güneş gazetesi, Vezneciler saldırısında Almanya'yı "fail" gösterirken, Aydın Doğan medyasını, Sözcü yazarı Emin Çölaşan'ı da hedef gösterdi.

Haber Merkezi

Dünkü Vezneciler saldırısıyla ilgili ekranlar "uzmanlar", "analistler", "stratejistler" adı altında konuşan isimlerden geçilmezken bir spekülasyon da Güneş gazetesinden geldi. AKP'nin sesi Güneş, henüz faili belli olmayan saldırıyla ilgili "Alman işi" başlığı attı. İddiasına kaynak olarak da "Türkiye böyle düşünüyor" dedi.

Güneş gazetesi, "Alman işi" başlığı attığı manşetinde yalnızca Almanya'yı değil, Aydın Doğan medyasından Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan'ı, Sözcü yazarı Emin Çölaşan'ı, Yeşiller Partisi'nden Claudia Roth'u da "suçlu" ilan etti. 

Manşette, şu ifadeler yer aldı: "Yıllarca terör örgütlerini besleyip zamanı geldiğinde Türkiye'ye karşı kullanan Almanya, Gezi olaylarına da tam destek verip, 3. havalimanının yapılmasını engellemeye çalışmıştı. Son olarak Ermeni tasarısını kabul eden Almanya'nın, Türkiye'nin sert tepkisine cevap olarak İstanbul'daki bu alçak terör saldırısını da organize ettiği düşünülüyor."

O manşet şu şekilde: