AKP'li yazarların kavgası sürüyor: Kendilerine iktidar alanı açmak isteyen küçük beyinliler...

"Ak Parti'nin radikal İslamcılarla, Mavi Marmara'daki manyak tiplerle yolunu ayırması lazım" diyen Cem Küçük'e AKP'li vekil Mehmet Metiner'den, "Erdoğan üzerinden kendilerine iktidar alanı açmak isteyen küçük beyinliler, Erdoğan’ın kendisini iktidara taşıyan ana sosyolojik damara ve dinamiklere sırtını asla dönmeyeceğini yakında öğrenirler elbet" yanıtı geldi.
Perşembe, 04 Mayıs 2017 11:17

Star gazetesi yazarı Cem Küçük'e bir diğer Star yazarı Mehmet Metiner'den yanıt geldi.

"Ak Parti'nin radikal İslamcılarla, Mavi Marmara'daki manyak tiplerle yolunu ayırması lazım" diyen Cem Küçük, Erdoğan'ın yaptığı "İslamcı olanlar atılıyor, İslamcı olmayanlar getiriliyor’ deniliyor. Bir siyasi partinin çalışmalarında, İslamcı olmak ya da olmamak şeklinde bir ayrım yapmak zaten yanlış. Biz tekkeye mürit aramıyoruz ki" açıklaması sonrası rahat bir nefes almıştı.

Bu sözlerin ardından hem Erdoğan'ı destekleyen hem de Küçük'ü hedef alan AKP'li vekil Mehmet Metiner, şu ifadeleri kullandı:

AK Parti "İslamcı parti" kategorizasyonu içinde değerlendirilecek bir parti değildir ama herkes gibi İslamcılar da bu partinin öz evlatları ve sahipleridirler.

"Tasfiye" söylemi üzerinden ahkam kesenler bilsinler ki; AK Parti, milletinin bütün evlatlarını kendinden bilen bir anlayışla kurulduğu için “büyüyen ve güçlenen” bir partidir.

Bu anlamda "tasfiyeci mantık" semtimize bile uğrayamaz.

Herkes müsterih olsun, AK Parti milletin partisi olarak, milletiyle kucaklaşarak Türkiye'yi çok daha güçlü yarınlarda, Erdoğan liderliğinde buluşturacak yegane partidir.

Erdoğan üzerinden kendilerine iktidar alanı açmak isteyen küçük beyinliler, Erdoğan’ın kendisini iktidara taşıyan ana sosyolojik damara ve dinamiklere sırtını asla dönmeyeceğini, tam tersine onlarla bütünleşerek kutlu yürüyüşünü sürdüreceğini bilmiyorlarsa, yakında öğrenirler elbet…