Erdoğan tehditlere devam ededursun: Halk yine sokaklarda

Gezi Parkı eylemlerinin ilk gününden itibaren her akşam gerçekleştirilen halk eylemleri bugün de sürüyor.

Güncelleme 01:12

Antalya'da halk bu akşam da Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Gece geç saatlere dek kalabalık olan alanda sık sık "Hükümet İstifa" ve "Faşizme Karşı Omuz Omuza" sloganları atıldı. Sinevizyon gösterimiyle Gezi eylemlerinden görüntüler ve haberler izlendi. Bisiklet gurupları da alana gelerek eyleme katıldı.


Güncelleme 01:04

Kennedy Caddesi'nde kitleye saldıran polis ara sokaklarda saldırmaya devam ediyor. Bestekar Sokak'ta yoğun gaz nedeniyle görüş alanı sıfıra yakın. Gözaltılar olduğu belirtiliyor.


Güncelleme 00:46

Gezi Parkı direnişinin başladığı günden bu yana her gün İzmit Cumhuriyet Parkında toplanan İzmitliler bugün de Cumhuriyet Parkı'nda toplanarak AKP İl Binasına yürüdü. "Hükümet istifa","Her yer Taksim her yer direniş" sloganları atarak Cumhuriyet Parkı'ndan yürüyüşe başlayan kitle, Yahya Kaptan mahallesinden yürüyüşe geçen kitleyle birleşerek AKP İl binasının önüne geldi. Yaklaşık yarım saat sloganlar eşliğinde AKP İl Binası önünde bekleyen yüzlerce insan daha sonra tekrar Cumhuriyet Parkı'na dönerek eylemlerine son verdi.


Gazi halkı, Gazi Dayanışma Platformu'nun çağrısıyla saat 21:00 de İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan Muhtarlık önünde kurulan kürsüde toplanmaya başladı. Serbest kürsüde her yaştan yurttaşın yaptığı konuşmaların ardından Gezi Parkı'na telefonla bağlantı kurularak oradaki son durumla ilgili bilgi alındı.

Daha sonra İsmet Paşa Caddesi'nden yürüyüşe geçen kitle eylem boyunca "Hükümet istifa", "Faşizme karşı omuz omuza", "Tayyip istifa", "Her yer taksim her yer direniş" sloganları attı.


Güncelleme 00:19

Polis, Kennedy Caddesi'ndeki kitleye saldırdı.


Güncelleme 00:15

Ankara Kennedy Caddesi'nde yüzlerce kişi sokakta.


Güncelleme 00:05

Ordu'da çoğunluğu lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan topluluk "Bu Halk Sana Boyun Eğmez" pankartı arkasında yürüdü.

Gençler 'AKP diktatörlüğüne boyun eğmediklerini ve asla boyun eğmeyeceklerini, AKP Gezi Parkı projesinden vazgeçmez ve saldırılarına devam ederse daha kalabalık bir şekilde sokakları dolduracaklarını' belirtti.


Salihli'de bir araya gelen yüzlerce insan Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek için yürüdü.

Yürüyüşte Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ve Ethem Sarısülük'ün resimleri en önde yer aldı. Yürüyüş boyunca "Her yer Taksim her yer direniş", "Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez", "Tayyip istifa", "Boyun eğme Akp'den hesap sor" sloganları atıldı.

Çınarlı Caddesi'nden Demokrasi Meydanı'na kadar yürüyen kalabalık, meydanda yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı.


Güncelleme 23:42

Taksim Meydanı'nda binlerce kişi David Mortello tarafından çalınan piyanoyu dinliyor.


Güncelleme 23:35

Maltepe meydanında şu an yaklaşık 2 bin kişi var ve hep bir ağızdan "Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz" parçası söyleniyor. Gülsuyu halkı da yolda...


Güncelleme 23:17

Maltepe Meydanı dolmaya başladı. Mahallelerden yürüyüşle gelen gruplar meydana giriyor. Küçükyalı ve İdealtepe'den gelen gruplar da alana girdi.


Güncelleme 22:51

Zümrütevler Gülsuyu İdealtepe'de halk Maltepe merkeze doğru ilerliyor.


Moda halkı AKP'ye karşı yürüyor.


Kartal meydanda toplanan 3 binin üzerinde yurttaş "Hükümet istifa", "Heryer Taksim her yer direniş" sloganları eşliğinde Kartal içlerine doğru yürüyüşe geçti. Mahalleler tencere tava sesleri ile inliyor.


Ankara Keçiören'de şiddetli yağmura rağmen yaklaşık bin kişi İncirli'ye doğru yürüyor.


İstanbul Eyüp'te 2000 kişi "hükümet istifa" sloganı ile sokaklarda.


Zonguldak'ta yüzlerce kişi Gezi Direnişine destek için eylemde.


Ankara Batıkent meydanda yağmura rağmen toplanan yüzlerce kişi alkışlar ve sloganlarla AKP'yi protesto ediyor...


Bakırköy'de toplanan halk sloganlar eşliğinde yürüyor...


Adana Atatürk Parkı'nda toplanan binlerce kişi Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybedenler için yapılan anmanın ardından Sular mevkiine doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş boyunca giderek kalabalıklaşan kitle İstasyon Meydanı'nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Ziya Paşa Caddesi üzerinden Atatürk Parkı'na gelen Adana halkı burada sinevizyon gösterimi, şarkılar ve sloganlar eşliğinde eylemi sürdürüyor.


Kadıköy halk Boğa Heykeli'nde toplanmaya başladı. Kitle "Hükümet istifa", "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları atıyor.


Kartal'da halk Kartallı Kazım Meydanı'ndan yürüyüşe başladı. "Diren Taksim Kartal Yanında, faşizme karşı omuz omuza" sloganları atılıyor.


Sarıgazi'de Taksim direnişine destek amaçlı yapılan yürüyüş Vatan İlköğretim Okulu önünden başladı. Yürüyüşe Çarşı grubu, Tek Yumruk ve Galatasaray taraftar grubu da destek veriyor.

Halk "Her yer Taksim her yer direniş", "Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz" sloganları atarak Demokrasi Caddesi'nde kurulan dayanışma çadırının önüne geldi. Taksim direnişi için bir halk kürsüsü kuruldu.

(soL-Haber Merkezi)