Ankara halkı Ali İsmail için sokakta: Polis Kennedy Caddesi'nde halka saldırdı! (Güncelleme 23:46)

Ankara'da halk bir çok mahallede Eskişehir'de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için eylemde.

Güncelleme 23:46

Polis, Kennedy Caddesi'nde halka saldırdı. TOMA'dan sıkılan suyun içinde yakıcı bir madde olduğu belirtiliyor.


Güncelleme 23:40

Polis Kennedy Caddesi'ndeki kitleye dağılmaları yönünde anons yapıyor. TOMA, akrep ve çok sayıda çevik kuvvet beklemeye devam ediyor.


Güncelleme 23:22

Dikmen'deki eyleme Ali İsmail Korkmaz için yapılan saygı duruşunun ardından son verildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün bir canımızı daha kaybettik. Herkes sussa da Dikmen halkı susmayacak. Boyun eğmeyeceğiz, karanlığa meydan okuyacağız. Polis TOMA'sı yetmedi, şimdi üzerimize palalı sivil çeteleri salıyorlar. Bugün aynı provokasyonu burada da yaptılar. Ama halka boyun eğdiremeyecekler."

Dikmen halkı yarın akşam saat 21.00'de Aşık Mahsuni Şerif Parkı ve Sokullu Ahmet Arif Parkı'nda bir araya gelecek.


Güncelleme 22:52

Dikmen'de yürüyüşe devam eden kitleye önce bir arabadan laf atıldı, ardından arabadan inen bir şahış döner bıçağıyla etrafa tehditler savurdu. Araç halk tarafından alandan uzaklaştırıldı.


Güncelleme 22:38

Dikmen halkı Sokullu tarafından gelen kitleyle Ziraat Bankası önünde buluştu. "Hepimiz Ali'yiz, öldürmekle bitmeyiz" sloganı atılıyor.


Güncelleme 22:34

Batıkent'te binlerce kişi "Ali Yoldaş Ölümsüzdur" sloganıyla yürüyor.


Güncelleme 22:23

Kennedy Caddesi'nde toplanan kitle "Polis simit sat onurlu yaşa", "Katil polis sokaklardan defol", "Ali İsmail ölümsüzdür" sloganları atıyor. İki adet TOMA ise hazır vaziyette bekletiliyor.


Dikmen halkı, Eskişehir'deki Gezi Parkı olaylarında kafasına aldığı darbeler sonucu uzun süre komada kalan ve bugün yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz için Aşık Mahsuni Şerif Parkı'nda bir araya geldi.

Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybedenler için fidan diken Dikmen halkı, 'Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür' yazılı pankartın arkasında yürüyüşe başladı.

Halk, "Ali İsmail Ölümsüzdür", "Devrim şehitleri ölümsüzdür", "Diktatör İstifa" sloganları atarak yürüyüşe devam ediyor.

(soL-Ankara)