Zelenska İstanbul'da Azov Taburu komutanlarıyla buluştu

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'in eşi Zelenska esir takası sonucu İstanbul'a getirilen neo-nazi Azov komutanlarıyla bir araya geldi.

Haber Merkezi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'in eşi Olena Zelenska Rusya ve Ukrayna arasındaki esir takası sonucu Türkiye'ye getirilen neo-nazi Azov Taburu'nun komutanlarıyla önceki gün İstanbul'da bir araya geldi. 

Twitter hesabından görüşmeye ilişkin fotoğraflar paylaşan Zelenska, "Türkiye'de 'Azov kahramanlarıyla bir araya geldik. Çaba ve dayanıklılık için şükranlarımızı dile getirdik. Andriy Yermak, aileleri ile (askerlerin) bir toplantı düzenlenmesine yardımcı oldu. Bugün önemli bir gün ama daha alınacak uzun bir yol var. Ukrayna, özgürlüğü ve herkesin evine dönmesi için mücadele edecek" ifadelerini kullandı. 

Zelenska, "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın güvencesiyle tamamen güvendeler. Uygun koşullar sağlandı ve şimdi akrabalarını görebiliyorlar. Aylarca birbirlerini göremediler ve şimdi tekrar aileleriyle olmalarını sağlayan herkese teşekkür ediyorum" diye yazdı.