Yine sağlıkta şiddet: Hasta yakınları tarafından darp edilen doktor yoğun bakımda

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde görevli asistan doktor Halil İbrahim Ulusal, hasta yakınları tarafından darp edildi, yoğun bakıma kaldırıldı. 2 saldırgan gözaltına alındı.

Haber Merkezi

​Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) görevli bir asistan doktor hasta yakınları tarafından darp edildi.

DHA'da yer alan habere göre, Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne Acil Servisine öğle saatlerinde elinde kesik olan bir hasta başvurdu. 

Hastanın, ortopedi asistanı Halil İbrahim Ulusal tarafından ilk müdahalesi yapıldı. Hastanın kesilen eline dikiş attığı sırada hasta yakınları tarafından darp edilen Ulusal'ın bir omuzunda hem kırık hem çıkık, diğer omuzunda ise çıkık oldu. Ortopedi asistanı darp sonrası yoğun bakım servisinde tedaviye alındı. Doktoru darbeden 2 saldırgan ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

'Doktorun bir omzunda çıkık diğer omzunda hem çıkık hem kırık var'

Asistan doktorun yoğun bakımda tedavi altına alındığını söyleyen Sağlık Sen Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, "Bugün öğle saatlerinde elinde kesik olan bir hasta acil servise başvurdu. Bu sırada hastaya gerekli müdahaleyi yapan ortopedi asistan arkadaşımız hasta yakınları tarafından darp edildi. Ortopedi asistanı arkadaşımızın bir omuzunda çıkık olduğu, bir omuzunda da hem kırık hem çıkan olduğunu öğrendik. Asistanımızın şu anda yoğun bakımdaki tedavisi devam etmektedir. Böyle menfur olayların yaşanması son derece üzücü. Bunu yapanı şiddetle, nefretle kınıyoruz" dedi.