Varank: Sanayicilerimiz 1 milyona yakın battaniye gönderiyor, üreten bir ülkenin göstergesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Uşak'taki sanayicilerin 1 milyona yakın battaniyeyi deprem bölgesine gönderdiğini söyleyerek, 'Bu aslında Türkiye'nin üreten bir ülke olduğunun da göstergesi' dedi.

Haber Merkezi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği, ölü ve yaralı sayısının arttığı depreme ilişkin olarak açıklama yaptı.

Varank, üretim tesislerinde sorun olmadığını söyledi. 

Üretim tesisleri ve sanayicilerle irtibat halinde süreci 'en güzel şekilde' yönetmeye çalıştıklarını kaydeden Varank, şöyle konuştu:

"Gerek organize sanayi bölgelerinde gerekse de organize sanayi bölgeleri dışındaki üretim tesislerinde üretime zarar verecek herhangi bir yıkımın olmadığını görebiliyoruz. Bu tabii bizim açımızdan sevindirici. Şu anda bölgede bazı şehirlerde doğal gaz verilememesi sebebiyle doğal gaza bağlı üretimler hariç diğer sanayi tesislerinde üretimin devam ettiğini görüyoruz.

Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği gibi yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde, bu bölgelerdeki sıkıntılar atlatılır atlatılmaz üretim tesislerimizi en güzel şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Şunun altını çizmemiz lazım, ilk günden itibaren sanayicilerimiz, üreticilerimiz ellerini taşın altına koyuyorlar. Birçok ihtiyacımızı sanayicilerimiz sayesinde, hızlı bir biçimde, en güzel biçimde yerine getirebiliyoruz."

Depremle mücadelede verdikleri destek sebebiyle sanayicilere teşekkür eden Varank, şunları söyledi:

"Sadece Uşak'taki sanayicilerimiz depremle mücadelede, vatandaşlarımızın soğuk havayla mücadelesine destek vermek için 1 milyona yakın battaniyeyi şu anda bu bölgeye gönderiyorlar. Bir kısmı ulaştı, bir kısmı şu anda yolda. Bu aslında Türkiye'nin üreten bir ülke olduğunun da göstergesi."