Üç yıllık kontratı bulunan kiracısını evden çıkartmak istedi: Kiracı çıkmayınca suyunu kesti

Üç yıllık kira sözleşmesi bulunan kiracısını birinci yılın sonunda evden çıkartmak isteyen ev sahibi, kiracısının oturduğu dairenin suyunu kesti.

Haber Merkezi

Antalya'nın Kepez ilçesinde oğlu ve kızıyla yaşayan Emine Kara, bir yıl önce Sütçüler Mahallesi’nde ev tuttu. 1000 lira kira ödeyeceği ev için üç yıllık sözleşme yapan Kara, bir seneyi tamamladığında, ev sahibi E.K. evi daha yüksek miktara kiraya vereceğini söyleyerek evden çıkmasını istedi.

DHA'nın haberine göre; Kara, kontratı olduğunu belirterek evden çıkmayı reddetti. Kira artışını da kabul etmeyen ev sahibi E.K., Kara’nın oturduğu ve ortak aboneliği bulunan dairenin suyunu, vanaya kör tapa takarak kesti.

Kara, komşularının evlerinden su doldurduğu bidonlarla yaşamını sürdürdüğünü belirtti. Bulaşıklarını plastik leğene döktüğü suyla yıkayan Kara, duş almak için ise yakınlarının evine gittiğini aktardı.

'Evden çıkmam için baskı yaptı'

Emine Kara, yaşadıklarını anlatırken, “Evi kiralarken üç senelik sözleşme yaptık. Ev sahibim evden çıkmam için bana baskı yapmaya başladı. Çıkmayacağımı söyleyince şimdi de suyumu kesti. 15 gündür evimde su akmıyor. Sular akmayınca akrabalarımın yanına gittim. Bana ‘Eşyalarını sokağa atacağım’ diye haber gönderdi. Tek bir abonelik vardı, aynı abonelik üzerinden kullanıyoruz” dedi.

'Suç duyurusunda bulundum'

Çok zor durumda kaldığını belirten Kara, “Bana önce çıkmam için süre verdi. Kirayı yedi bin liraya çıkartmamı istedi. Ben de devletin belirlediği düzeyde artış yapacağımı söyledim. Bunun üzerine evin yanındaki vanaya kör tapa takarak suyumu kesti. İçme suyumu marketten alıyorum, diğer ihtiyaçlarım için de komşumdan boş bidonlara dolduruyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulundum” diye konuştu.