TİS süreci tıkandı: Ataşehir Belediye Başkanı kendi atadığı komisyonun kararını tanımadı

Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi, kendi atadığı komisyonun vardığı anlaşmayı kabul etmedi. Belediye emekçileri, belediye binası önünde alkışlı protesto gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) ile Ataşehir Belediyesi arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri, imza sürecinde tıkandı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin atadığı komisyon ile Tüm Bel-Sen arasında üç aydır süren görüşmeler, tüm şartlarda anlaşılarak karara varıldı. Görüşmelerin imza aşamasına gelmesinin ardından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile de görüşme gerçekleştirildi. Ancak İlgezdi, kendisi tarafından atanan komisyonun anlaşmaya vardığı kararları, bütçeyi bahane ederek kabul etmedi.

İlgezdi'nin anlaşmayı kabul etmemesinin ardından dün gerçekleştirilen ikinci görüşmede ise toplantıya İlgezdi adına özel kalemi katıldı. Görüşmede, belediye tarafı, anlaşılandan miktardan çok daha az bir teklifte bulundu. Teklif Tüm Bel-Sen tarafından reddedilirken, belediye emekçileri de belediye binası önünde alkışlı eylem gerçekleştirdi.

Tüm Bel-Sen'in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; "Ataşehir Belediyesi ile yürüttüğümüz TİS süreci idarenin keyfi ve antidemokratik yaklaşımlarından kaynaklı tıkanmıştır. Ataşehir belediyesi emekçilerine dayatılan sefalet ücretini asla kabul etmeyeceğiz. Zafer direnen emekçinin olacak" denildi.