Şişli'de bir evde 3 kişi ölü bulunmuştu: Şüpheli adliyeye sevk edildi

Şişli'de bir evde 2'si kadın 3 kişiyi öldürdüğü iddia edilen Bülent P. Adapazarı'nda gözaltına alınmıştı. Bülent P.'nin cinayet sonrası kaçışı güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber Merkezi

İstanbul Şişli'de Kuştepe Mahallesi'nde 4 gün önce meydana gelen olayda, bir ihbar üzerine eve giren polis ekipleri, av tüfeğiyle vurularak öldürülmüş 2'si kadın 3 kişinin cesedi ile karşılamıştı.

Yapılan incelemede 12 saat önce öldürüldükleri tespit edilen cesetlerin Vahit Ateş(45), T.V.(17) ile Merve Özturan(27)'e ait olduğu belirlenmişti.

DHA'nın haberine göre Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmalarda polis evden çıkan şüphelinin güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı. Görüntülerde, cinayetleri işleyen şüphelinin elinde büyük bir poşetle hızla kaçtığı görüldü.

Polis güvenlik kamera görüntülerini kullanarak, şüpheliyi Kağıthane, Yayha Kemal Mahallesi'ndeki evine kadar takip etti. Ardından kimliği belirlenen şüphelinin Adapazarı'na gittiği tespit edildi.

Adapazarı'nda elinde bavulla güvenlik kameralarına yakalanan şüpheliyi yakalamak için operasyon yapıldı. Operasyonda olayın şüphelisi Bülent P. gözaltına alınarak dün gece İstanbul'a getirildi. Şüphelinin olayda kullandığı pompalı tüfek ise Çağlayan'da bir evin bahçesinde bulundu.

İstanbul Cinayet Büro Amirliğinde sorguya alınan Bülent P.'nin polislere "Vahit A.'nın, kız arkadaşı E. ile ilişkisi olduğunu bu nedenle onu defalarca uyardığını" anlattığı öğrenildi. Bülent P.'nin evde bulunan 17 yaşındaki T.V. ile 27 yaşındaki Merve Özturan'ı olaya tanık oldukları ve olay sırasında bağırdıkları için öldürdüğünü anlattığı söylendi.

İşlemleri tamamlanan şüpheli Bülent P. adliyeye sevk edildi.