Sedat Peker: Berat Albayrak beni yok etmek istiyor

Sedat Peker, son yayınladığı videoda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ilgili iddialarda bulundu. Peker, Albayrak'ın kendisini 'bitirmek' ve hakkında hapis cezası aldırmak için birçok girişimde bulunduğunu söyledi.

Haber Merkezi

Organize suç örgütü liderliğinden hükümlü olan Sedat Peker, sosyal medya hesabından ve YouTube üzerinden yayınladığı bir video ile yurt dışına çıkma nedenini açıkladı. Peker, söz konusu videoda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kendisini yok etmeye çalıştığını söyledi.

Peker videoda yaptığı açıklamada, “Bir gün bana bir telefon yollandı bu telefonun kamerasında çekim yapılmış. Kamera çekiminin içerisinde bir dosya ve bu dosya bana karşı hazırlanan örgütlü bir suç dosyası. Ben bunu alınca dedim ki UYAP’a kaydedilmemiş. Sayın cumhurbaşkanımızın sözü var. ‘Fettullahçıların yapmış olduğu hiçbir şeyi yapmayacağız’ diye ancak UYAP’a işlenmemiş bu şekilde dosya hazırlamanın ne anlamı olabilir ki” dedi.

‘Berat bey gözaltına alın dedi’

Peker videonun devamında ise yurtdışına çıkarken "Cumhurbaşkanının uçağı gelecek" denilerek uçağının bekletildiğini söyledi. Yurtdışına çıktıktan sonra gelen telefonda ise kendisine "Berat Bey'in sakın yurtdışına çıkmasına izin vermeyin, gözaltına alın" denildiğini öne sürerek, "Artık kafamın içinde bütün her şey netleşti. Kesinlikle Berat Bey beni yok etmek istiyor" diye konuştu. 

‘Ben gerizekalı değilim’

Videonun ilerleyen bölümlerinde "Oradan bakınca ben buradan gerizekalı gibi görünüyorsam bu benim için ölümden daha kötü…" diyen Peker, bu tür hamlelere karşı soğukkanlılığını koruyacağını belirterek, "Yani sizin planınız bu mu? Yani sizin zeka seviyeniz bu mu? Benim sinirlerim çelikten kardeşim… 80 milyonu çıkarın küfür ettirin isterseniz… İsterseniz 8 milyarlık dünya nüfusunu küfür ettirin" diye konuştu.