RTÜK istedi, Acun yayından kaldırdı

Trans oyuncu Çağla Akalın'ın katıldığı programa RTÜK ceza vererek yayından kaldırılmasını istedi. Acun Ilıcalı’ya ait platformdaki program yayından kaldırıldı.

Haber Merkezi

Türkiye’nin ilk trans güzellik kraliçesi seçilen Çağla Akalın, geçtiğimiz Mart ayında Acun Ilıcalı’ya ait Exxen platformunda yayımlanan Gökhan Çınar’ın sunduğu Katarsis’in 11. bölüm konuğuydu.

Programda Akalın’ın çocukluk, gençlik dönemi ve yaşadığı travmalar anlatıldı. Program kaydının silinmesi üzerine RTÜK'ün programa ceza kestiği ve yayından kaldırılmasını istediği ortaya çıktı.

Oda tv'ye konuşan Akalın, "Program gayet keyifli geçti. 12 Mart günü de Exxen üzerinden yayımlandı. Son iki gün takipçilerimden gelen mesajlar üzerine programın Exxen’den kaldırıldığını fark ettim. Program sunucusu Gökhan Çıra’ya durumu sorduğumda 'kendisinin de programın yayından kaldırıldığını yeni öğrendiğini ve üzgün olduğunu' söyledi. Yapılan açıklamada benim konuk olduğum Katarsis yayını için RTÜK tarafından platforma para cezası verildiğini ve yayının kaldırılması istendiği söylendi" dedi.

Programda kimseyi rahatsız edebilecek hiçbir anın yaşanmadığını söyleyen Çağla Akalın şunları söyledi:

"Ceza kesilmesi gereken benim geçmişte yaşadığım, acılar, göz yaşlarıysa helal olsun. Benim yaşadığım hayat insanları yoldan çıkaracak ya da insanlara örnek olacak bir hayat değil. Ben yaşantımı kimseye empoze etmeye çalışmadım. Benim yaşantım insanlara ibret olacak şeyler, böyle olmayın dediğim şeyler. Artık bize bunları da söyletmiyorlar."