Putin’in sağlık durumuna ilişkin açıklama

Kremlin, sosyal izolasyon sürecine giren Rusya Devlet Başkanı Putin’in kendini iyi hissettiğini ve tamamen sağlıklı olduğunu açıkladı.

Dış Haberler

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yakın çevresinde koronavirüs pozitif kişilerin görülmesi nedeniyle sosyal izolasyon sürecine giren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kendini iyi hissettiğini ve tamamen sağlıklı olduğunu söyledi. 

Sputnik'in aktardığına göre, Peskov, kendini karantinaya alan Putin’in sağlık durumuna ilişkin sorular karşısında, “Kendini çok iyi hissediyor, tamamiyle sağlıklı, çalışmayı sürdürüyor. Hem Putin hem de Sputnik V aşısının olağan biçimde çalıştığını söyleyebilirim” dedi.

Peskov, Putin’in birebir iletişim kurduğu kişilerin sayının şu anda azami şekilde sınırlı olduğunu kaydetti.

Sosyal izolasyonda olmasının Putin’in çalışma programını etkilemediğini, kendisinin görüşmelerini uzaktan gerçekleştirmeye devam ettiğini belirten Peskov, Putin’in girdiği sosyal izolasyon sürecinin ne zaman sona ereceğinin belli olup olmadığı sorusu karşısındaysa, “Hayır, bunu kesin olarak söyleyemem, ne kadar süreceğini uzmanlar söyleyecek. Size kesin gün sayısı vermem mümkün değil” yanıtını verdi.

‘Esad görüşmesinde gereken önlemler alındı’

Bunun yanında Peskov’a, Putin'in sosyal izolasyon sürecine girmeden önce Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir araya gelmiş olmasına ilişkin bir soru da yöneltildi. Peskov, görüşme sırasında gereken tüm önlemlerin alındığını belirtti.