Küçükçekmece'deki silahlı saldırıya ilişkin 3 çocuk tutuklandı

Küçükçekmece'deki silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınanlardan 4'ü çocuk 26 kişi adliyeye sevk edildi. 3 çocuk tutuklandı.

Haber Merkezi

İstanbul'da AKP'nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay'ın Kanarya Mahallesi'ndeki bir derneği ziyareti sırasında aynı sokakta düzenlenen ve 1 kadının ağır yaralandığı silahlı saldırının ardından 4'ü çocuk 26 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlardan 3 suça sürüklenen çocuk şüpheli sevk edildikleri adliyede tutuklanırken, 1 suça sürüklenen çocuk şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 10 Şubat Cumartesi günü yaşanan saldırı sonrası başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne götürülen şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen 4'ü çocuk 26 şüpheli, daha sonra Küçükçekmece Adliyesi'ne götürüldü.

AKP Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Yeniay, kendisinin hedef alındığı iddiasıyla şikayetçi oldu ve müşteki olarak ifade verdi. Ayrıca olay yerinde bulunan 3 polis memuru da ifade vererek şikayetçi oldu.

AA'nın haberine göre, saldırının gerçekleştirildiği araçta 5 kişinin bulunduğu tespit edildi.

Üç çocuk, "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "kasten öldürmeye teşebbüs", "silahla kasten yaralamaya teşebbüs" ve "nitelik bakımından vahim olan silah veya mermilerin satın alınması, taşınması, bulundurulması" suçlarından tutuklama, bir çocuk ise hakkında adli kontrol hükümleri uygulanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Hakimlik, suça sürüklenen 3 çocuğun tutuklanmasına, bir çocuk şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.