Kılıçdaroğlu'ndan AFAD'a: Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen

AFAD'ın Ankara'daki merkezinde evrak bölümünde şüpheli bir yangın çıkması üzerine Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'ndan tepki gösterdi.

Haber Merkezi

Kahramanmaraş merkezli depremlerde müdahalede yetersiz kalmasıyla gündeme gelen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD), Ankara'daki merkezinde bu sabaha karşı şüpheli bir yangın çıktı. Evrakların bulunduğu bölümde çıkan yangına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen:)" dedi.

Çankaya Dumlupınar Bulvarı üzerinde bulunan AFAD'ın muhasebe/evrak bölümünde saat 05.00 sıralarında bir yangın çıktı. Saat 05.11’de olay yerine ulaşan itfaiye, 3 katlı binanın giriş katındaki yangını söndürdü. Olayda herhangi bir yaralanma meydana gelmedi. Yangın sonucunda bazı evrakların zarar gördüğü öğrenildi.

Savcılık soruşturma başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yangını şüpheli bularak soruşturma başlattı. İtfaiyenin yanı sıra Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Olay Yeri İnceleme Ekipleri de yangının çıktığı bölümde incelemelerde bulundu.

Savcılık, polise güvenlik kamera kayıtlarına el konulması talimatı vererek, görüntülerin incelenmesini istedi. Özellikle evrak bölümünden ayrılan son kişilerin şüpheli olarak ifadesinin alınması talimatı verildi. Ayrıca olayı gören AFAD görevlileri tanık olarak dinlenecek. Polisler ayrıca, yangının çıktığı bölümdeki evrakların ne tür belgeler olduğunu da araştırıp rapor hazırlayacak.

Kılıçdaroğlu'ndan tepki

Evrakların bulunduğu bölümde çıkan yangına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, "Belgeleri yakalım derken, binaları da yakmayın lütfen:)" dedi.