İstiklal Caddesi saldırısında tutuklu sayısı 25'e yükseldi

İstiklal Caddesi'ndeki saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında Hatay'da yakalanıp İstanbul'a getirilen şüpheli Muhab A. tutuklandı.

Haber Merkezi

İstanbul Beyoğlu'ndaki saldırıda bombayı bırakan Ahlam Albashir ve firari şüpheli Bilal Hassan'ın (El-Hac Nwas) Antakya'da konaklamasını sağladığı tespit edilen ve Hatay'da yakalanıp İstanbul'a getirilen şüpheli Muhab A. tutuklandı. 

İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım'da 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sürüyor.

AA'nın haberine göre soruşturma kapsamında Albashir ve firari şüpheli Bilal Hassan'ın sınırı kaçak yollarla geçmelerinin ardından bir süre Antakya'da konaklamasını sağladığı tespit edilen şüpheli Muhab A.'nın Hatay'da yakalandıktan sonra İstanbul'a getirildiği öğrenildi. 

Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından Cuma günü İstanbul Adliyesi'ne sevk edildiği, burada çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandığı bildirildi.

Muhab A.'nın tutuklanmasıyla bombalı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturmada tutuklu sayısı 25'e yükseldi. 

Bulgaristan'da tutuklananların ifadelerinin alınması istendi

Öte yandan soruşturma kapsamında Bulgaristan'da yakalanarak tutuklanan aralarında 3 Moldova vatandaşı ve 2 Arap kökenli şüphelilerinin saldırıya ilişkin ifadelerinin alınması için ilgili yerlere yazı yazıldığı öğrenildi. Şüpheliler arasında, firari şüpheli Bilal Hassan'ın yardımcısı olduğu değerlendirilen Suriyeli Amran Abdulrami de yer alıyor.