İstanbul'da kadın cinayeti: Üvey annesini sokak ortasında öldürdü

Gaziosmanpaşa'da Özkan Y., üvey annesini sokak ortasında silahla başından vurarak öldürdü. Saldırı anı bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber Merkezi

İstanbul Gaziosmanpaşa'da Karayolları Mahallesi'nde meydana gelen olaya göre, uyuşturucu madde kullanan 24 yaşındaki Özkan Y., üvey annesi Dilek Y. ve babasından uyuşturucu madde almak için para istiyor ve verilmediği zaman da tehdit ediyordu.

DHA'nın haberine göre, yaşananların ardından evde istenmeyen Özkan Y., sokakta yürüyen üvey annesi Dilek Y.(38) ve kız kardeşini bir süre takip etti. Elinde bulunan tabanca ile Dilek Y.'nin başına iki el ateş eden Özkan Y. koşarak olay yerinden uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekipleri tarafından Dilek Y.'nin hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekipleri Özkan Y.'nin yakalanması için çalışma başlattı.

Dilek Y.'nin hayatını kaybettiği saldırı anı bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Dilek Y. ve kızını takip eden Özkan Y.'nin elinde tabancayla bir süre yürüdükten sonra Dilek Y.'nin yanına yaklaşarak kafasına ateş ettiği, olayın ardından Dilek Y. yere düşerken kızının panik halde koşuşturduğu görülüyor.