İstanbul'da iş cinayeti: Göçük altında kalan işçi hayatını kaybetti

İstanbul'un Sancaktepe ilçesindeki bir inşaatta meydana gelen toprak kayması sonucu göçük altında kalan 40 yaşındaki Yasin Can isimli işçi, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Haber Merkezi

İsatanbul'un Sancaktepe ilçesindeki bir inşaat alanında meydana gelen toprak kayması sonucu toprak altında kalan işçi, hayatını kaybetti.

DHA'nın haberine göre; olay saat 14.00 sıralarında Fatih Mahallesi'ne bağlı Berat Caddesi üzerinde bulunan inşaat alanında meydana geldi. Çalışma yapılırken meydana gelen toprak kayması sonucu, bir işçi toprak altında kaldı. İnşatta çalışan işçiler, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Toprak altında kalan işçiyi kurtarmak için AFAD ve arama kurtarma ekipleri de inşaat sahasına geldi. İtfaiye ve AFAD ekiplerinin 1 saat süren çalışmaları sonucu 40 yaşındaki Yasin Can isimli işçi, toprak altından kurtarıldı. Yaralı işçi, ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir hastanesine kaldırıldı. Can, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Olayla iligili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

En fazla iş cinayeti ezilme ve göçük nedeniyle

İSİG Meclisi tarafından açıklanan 2024 yılının Ocak ayına ilişkin rapora göre geçtiğimiz ay en az 158 işçi, yani her gün “en az” 5 işçi, iş cinayetlerinde hayatını kaybetti.

Ocak ayında en fazla iş cinayeti ezilme ve göçük nedeniyle meydana geldi. Geçtiğimiz ay, 28 işçi, ezilme ve göçük nedeniyle yaşamını yitirdi.