İsrail 7 Ekim'den bu yana 31 binden fazla hava saldırısı düzenledi

İsrail Hava Kuvvetleri, geçtiğimiz sene 7 Ekim’den bu yana çoğu Gazze'ye olmak üzere 31 binden fazla hava saldırısı düzenlediğini açıkladı.

dış haberler

İsrail ordusunun, 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılarda Gazze'de 29 binden fazla Filistinli öldürülürken, 69 binden fazla Filistinli ise yaralandı.

İsrail ordusu, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi, Batı Şeria, Lübnan ve Suriye'de olmak üzere 31 binden fazla yere hava saldırısı düzenlediğini açıkladı.

'Pilotlar 186 bin uçuş saatini aştı'

İsrail Hava Kuvvetleri, hava saldırılarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Açıklamada, 7 Ekim'den bu yana Gazze'de 29 binden fazla yere hava saldırısı düzenlendiği belirtildi. Lübnan'da ise 8 Ekim'den bu yana 1000'den fazla yerin hedef alındığı ifade edildi. Suriye'de de hava saldırıları düzenlendiğine dikkat çekilen açıklamada, bunların sayısına ilişkin bilgi verilmedi.

Hava Kuvvetleri, pilotların bugüne kadar toplam 186 bin uçuş saatini aştığını belirterek, söz konusu saldırıların yaklaşık 7 bininin Kara Kuvvetleri tarafından talep edilen saldırılar olduğunu ifade etti. 31 binden fazla hava saldırısının 26 bininin savaş uçaklarıyla, geri kalanlarının ise helikopter ve silahlı insansız hava araçlarıyla düzenlediği aktarıldı.

Ayrıca İsrail ordusu, 7 Ekim'den bu yana sık sık gece baskınları yaptığı işgal altındaki Batı Şeria'da 30'a yakın hava saldırısı düzenlediğini kaydetti.