İmamoğlu'nun kampanya direktörünün 'jakuzi' iddiasını CHP'li başkan yalanladı

İBB Başkanı İmamoğlu'nun kampanya direktörü Özkan, Sancaktepe Belediyesi'nin eski Belediye Başkanı Döğücü'nün belediyeye jakuzi yaptırdığını iddia etti. CHP'li yeni belediye başkanı iddiayı yalanladı.

Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan, AKP'li eski Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'nün belediye binasındaki başkanlık katına jakuzi yaptırdığını iddia etti.

Döğücü söz konusu iddiayı reddederken, Sancaktepe’nin yeni belediye başkanı CHP'li Alper Yeğin de "Sayın Şeyma Döğücü döneminde başkanlık katında herhangi bir tadilat işlemi yapılmamıştır" açıklamasında bulundu.

'Bir sürü dinlenme odası, jakuzi ve 200 metrekare mutfak'

İBB Başkanı İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan, katıldığı bir yayında AKP'li eski Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'nün belediye binasındaki başkanlık katına jakuzi yaptırdığını iddia etti.

CHP'nin Sancaktepe Belediye Başkan adayı Alper Yeğin'in seçimi kazanmasının ardından Yeğin'i kutlamak için belediyeye gittiğini söyleyen Özkan, "Belediyenin başkanlık katı 6 bin metrekare. Bir sürü dinlenme odası, jakuzi, yemek odası ve 200 metrekare mutfak var. Bu nasıl olabilir?" diye konuştu.

Özkan'ın iddiaları birçok basın kuruluşu tarafından haberleştirilirken, kamuoyunda da tepkiyle karşılandı.

Döğücü: Hodri meydan

Özkan'ın iddialarını reddeden Döğücü ise belediyenin başkanlık katından canlı yayın açarak, iddianın kanıtlanmasını istedi. Döğücü, iddiaya ilişkin şöyle konuştu:

"Bir anneye, bir kadına iftira atmanın bedelini hem hukuk önünde hem de milletin vicdanında yargılanarak vereceksiniz. Ayrıca mevcut başkana sesleniyorum; jakuzi olduğunu iddia edenlere karşı hemen şimdi başkanlık makamından canlı yayın açarak bu mevzuyu temizlemenizi vicdan ve haysiyetinize havale ediyorum. Hodri meydan."

'Jakuzi değil, kocaman banyo teşkilatı...'

Döğücü'nün iddiayı reddetmesinin ardından sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Özkan, söz konusu yapının "jakuzi" değil, "kocaman bir banyo teşkilatı" olduğunu söyledi.

Özkan'ın, "Bir kelime üstünden tepineceğinize, bu akıl almaz israfı nasıl yapabildiğinizi söyleyin hele" çağrısında bulunduğu açıklama şöyle:

"Sancaktepe Belediye binasının başkanlık katında benim gördüğüm, kamu bütçesiyle yapılmış olan harcamanın vicdansızlığıdır hanımefendi. Buradaki asıl konu, milletin evlatları sarsıcı ekonomik krizde büyük ızdıraplar içinde hayata tutunmaya çalışırken, bir ilçe belediye başkanının binlerce metrekarelik bir makam katını kendisine nasıl hak görebildiğidir. İç içe geçen makam odaları, dinlenme odaları, başkana özel tam teşekküllü mutfak, yemek odaları ve benim ‘jakuzi’ diye tarif ettiğim kocaman banyo teşkilatı… Bir kelime üstünden tepineceğinize, bu akıl almaz israfı nasıl yapabildiğinizi söyleyin hele… Peki, görevden ayrılırken milletin parasıyla alınmış başkanlık katındaki onca eşyayı kişisel malınız gibi nasıl götürebildiniz ve koskoca katı bomboş bırakabildiniz? Kamunun mallarını kamuya geri gönderecek misiniz?"

CHP'li yeni başkan: Döğücü döneminde herhangi bir tadilat işlemi yapılmadı

Sancaktepe’nin yeni belediye başkanı CHP'li Alper Yeğin de konuya dair açıklamada bulundu.

Şeyma Döğücü'nün belediye başkanlığı yaptığı dönemde başkanlık katında herhangi bir tadilat işlemi yapılmadığını ifade eden Yeğin, Döğün'den önceki AKP'li Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'i işaret etti.

Yeğin, paylaşımında "Önceki belediye başkanı lüks bir banyo ve belediye başkanının ihtiyacı olmayacak şekilde bir kat tasarlamıştır. Jakuzi meselesinin çok değersiz kalacağı lüks ve batırılan bir belediye hikayesini yakın zamanda sizlerle paylaşacağım" ifadelerini kullandı.

AKP ilçe başkanından belediye önünde açıklama

Sancaktepe AKP İlçe Başkanı Turgay Akpınar ve beraberindeki partililer, Sancaktepe Belediye binası önünde açıklama yaptı.

Belediye binasının dönemin AKP'li Belediye Başkanı İsmail Erdem tarafından 2017 yılında yaptırıldığını aktaran Akpınar da iddiaları yalanladı.

Akpınar'ın konuşması şöyle:

"Bu binanın dördüncü katı, çatı katı. Siz de göreceksiniz. Görüntülerinizde muhakkak olacak. Çatı katında çatı arasında başkanlık katı olarak tabir edilen mekan var. Bu mekan içerisinde de Sancaktepe belediye başkanının makam odası, özel kalem müdürünün odası ve vatandaşlarımızın bekleme salonları, 20 metrekarelik bir mutfağı ve danışmanlarının danışman birimlerinin oturduğu kullandığı odalardan mevcut bir mekan. Toplantı salonlarının olduğu bir mekan. Ayrıca bu çatı katının bazı kesimleri zaten eğimlerden dolayı da kullanılmayan birçok alanı mevcut."