Faroe Adaları çöküşü... Saray'dan da istifa çağrısı

A Milli Takımın Faroe Adaları'na deplasmanda 2-1 yenilmesi büyük tepki topladı. 

Haber Merkezi

Türk futbolunun en ağır hezimetlerinden biri bu gece yaşandı. Türkiye, Faroe Adaları'na deplasmanda 2-1 yenildi. Uluslar B Ligi'ni garantileyen A Milli Takımı, Lüksemburg beraberliğinden sonra kötü futbolunu Faroe Adaları karşısında da sürdürdü. Milli Takım, FIFA sıralamasında 125. basamakta yer alan Faroe'nin tarihte mağlup ettiği 16. takım oldu.

Milli Takımın dün gece Faroe Adaları'na deplasmanda 2-1 yenilmesi büyük tepki topladı. 

Gelen tepkiler şöyle:

Mehmet Uçum:

“Son iki maçta Milli Takımın oyunu ve aldığı sonuçlar Türkiye’nin futboldaki milli takım kapasitesine ihanettir. Sorumluluk oynayan futbolculara çıkarılamaz. Sorumluluk idari ve teknik yönetimdedir. Milli takım tarihinin en skandal iki maçına sebep olanlar derhal görevi bırakmalı.”

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır:

“Ekonomi, dış politika, eğitim, sanat ve sporda güzel ülkemizi ne hale getirdiniz! Futbolu Etiler’de bir alışveriş merkezinden cumhurbaşkanının kardeşi ile sözüm ona bir yorumcu yönetiyor ve sonuç ortada; faroe adaları gibi bir ülkeye yeniliyoruz!”

Gazeteci Bilgin Gökberk:

“Faroe Adaları 2 atmış spiker rüzgar var sahamızdan çıkamıyoruz diyor..”

Gazeteci Candaş Tolga Işık:

“Önce o elini kolunu bi indir. Sen Türkiye Futbol Federasyonu'nu ve hepimizin Milli Takımı'nı temsil ediyorsun. Yaaalı yoğurtlu konuşup masaya da vurma ne anlatacaksan doğru düzgün bir üslupla anlat kahvehane arkadaşlarına değil 80 milyona hitap ediyorsun.”