Eşini katledip 'gururlu hissediyor' paylaşımı yapmıştı: Ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

Boşanma aşamasındaki eşi Ayşe Korur'u öldürüp sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan Gencay Korur hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Haber Merkezi

Çanakkale'de, boşanma aşamasındaki 39 yaşındaki eşi Ayşe Korur'u av tüfeğiyle öldürüp, sosyal medyadan 'gururlu hissediyor' paylaşımı yapan 41 yaşındaki Gencay Korur hakkında iddianame tamamlanırken, Gencay Korur hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

DHA'nın haberine göre; Bayramiç ilçesinde oturan Ayşe Korur, geçimsizlik yaşadığı eşi Gencay Korur'u bir yıl önce terk edip, Ezine ilçesindeki ailesinin yanına dönerek boşanma davası açtı. Düğünlerde müzisyenlik yapan Gencay Korur, geçen yıl 9 Ağustos'ta, boşanma davaları süren eşinin yaşadığı kayınpederinin evine gitti. Gencay Korur, burada yanında getirdiği av tüfeği ile Ayşe Korur'u öldürerek kaçtı. Sosyal medya hesabından "Ayşe Korur hakkın rahmetine kavuştu, ben namusumu temizledim, herkese duyurulur" yazıp, 'gülen yüz' ifadesi ve 'gururlu hissediyor' paylaşımı yapan Gencay Korur, polis ekiplerince İzmir'in Dikili ilçesinde yakalanıp, tutuklandı.

Tutuklu Gencay Korur hakkında düzenlenen iddianamede savcı, 'eşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti. İddianamedeki ifadesinde; eşinin yanına barışmak için gittiğini öne süren Gencay Korur, "Eşim ile hem aramızın açık hem de ailesinin kalabalık olması nedeniyle tüfekle gittim. Tüfeği kayınvalidemin bahçesindeki hurda aracın içine bıraktım. Olay yeri olan kayınvalidemin evine gittiğimde, eşimi dışarıda tek başına otururken gördüm. Saklandığım için beni görmedi. Saklandığım yerde eşimin telefonunu dinlemeye başladım. Eşimin bir erkekle konuştuğundan şüphelendim. Tüfeği sakladığım yerden aldım ve eşim eve girdikten sonra pencereden içeri bakarak, bir el ateş ederek çekyattaki Ayşe'yi vurdum. Olay yerinden hızlıca uzaklaştım. Ardından İzmir'e gitmek için yola çıktım. Daha sonrasında ise polis ekipleri İzmir'e bağlı Dikili ilçesinde beni yakaladı" dedi.

Sosyal medyadaki paylaşımına ilişkin de Korur, "Dosya içeriğindeki bütün paylaşımları ben yaptım. Eşimi öldürdüğüm için pişmanım" diye konuştu.