Erdoğan'dan 4 CHP’li hakkında daha suç duyurusu

Erdoğan'ın CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis üyesi Dila Koyurga dışında CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP'li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, CHP İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Volkan Gürboğa ve CHP İzmir İl Teşkilatı üyesi Caner Gül hakkında da suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Haber Merkezi

A Haber'de yer alan bilgilere göre, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, avukatları aracılığıyla 4 CHP'li isim hakkında daha "hakaret" gerekçesiyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. 

Erdoğan'ın suç duyurusunda bulunduğu isimler şöyle: CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP'li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, CHP Karabağlar Eski Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Volkan Gürboğa ile CHP İzmir İl Teşkilatı üyesi Caner Gül.

Erdoğan’ın avukat Mustafa Doğan İnal, "CHP Karabağlar Eski Gençlik Kolları Başkanı ve halen İl Yönetim Kurulu üyesi olan bu terbiyesiz Volkan Gürboğa... Bu da şikayet edilince hesabını kapattı. Kurtulabilecek mi? Hayır... Bu İzmir CHP’den 5. şikayet" dedi.

Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, "Cumhurbaşkanı’na hakaret" gerekçesiyle CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis üyesi Dila Koyurga hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu.

Şamil Tayyar hedef gösterdi

Eski AKP'li vekil Şamil Tayyar'ın suç duyurusunda bulunan isimleri sosyal medyadan hedef gösterdiği ortaya çıktı. Tayyar'ın, CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis üyesi Dila Koyurga ve CHP'li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'nın yıllar önce yaptığı paylaşımları alıntılıyarak, "Ahlaksızsınız" etiketi kullandığı görüldü.