'Emekliler simit satsın' diyen MHP'li vekilin şirketi devletten milyonlarca liralık ihale almış

'Her şeyi devletten bekleme, simit sat su sat' diyerek emekliye 'tavsiyede' bulunan ve sadece 3 kez Meclis'te kürsüye çıkan MHP'li Kaşlı’nın kamudan milyonlarca liralık ihale aldığı ortaya çıktı.

Haber Merkezi

Açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşam savaşı veren dar gelir emekliye "Her şeyi devletten bekleme, ayda 10 bin lira kazanabileceğin ek iş bul. Simit sat, su sat" diyen MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın şirketinin kamudan milyonluk ihale aldığı ortaya çıktı.

Ramazan Kaşlı’nın aile şirketi Kaşlılar Mağazacılık ve Pazarlama Şirketi, AKP’li Nevşehir Belediyesi, Kayseri’nin AKP’li Melikgazi Belediyesi ve AKP döneminde Kırşehir Belediyesi’nden 2018’den bu yana yaklaşık 5 milyon liralık ihale aldı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Ramazan Kaşlı, şirket ortağı olduğu ve aynı zamanda MHP Milletvekili olarak Meclis’te görev yaptığı sırada Kırşehir Belediyesi’nden 122 bin 472 TL, Kayseri Melikgazi Belediyesi’nden 120 bin 737 ve Nevşehir Belediyesi’nden de 17 bin 454 lira olmak üzere 260 bin 663 TL değerinde üç ayrı ihale aldı.

Şirket 2018 yılından bu yana çoğunluğu AKP’li Nevşehir Belediyesi’nden olmak üzere olmak üzere 11 kamu ihalesi kazandı. Belediyelere iş elbisesi ve ayakkabı satan şirketin kasasına 6 yılda toplam 4 milyon 911 bin 696 TL girdi.

Milletvekili seçildiğinden bu yana 10 ayda sadece 3 kez TBMM kürsüsüne çıkan Kaşlı, hiçbir önerge de vermedi.