Diyanet'ten deprem bölgesine 'manevi destek': 2 bin 500 personel gönderildi

Diyanet İşleri Başkanlığı; arama kurtarma ve 'manevi destek' çalışmaları için deprem bölgesinde 2 bin 500 Diyanet personelinin görevlendirildiğini açıkladı.

Haber Merkezi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı, deprem bölgesinde 52 il müftüsü ve 2 bin 500 Diyanet personelinin görevlendirildiğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı genel müdürleri, daire başkanları, 52 il müftüsü ve çok sayıda ilçe müftüsü ile başka illerden görevlendirilen yaklaşık 2 bin 500 Diyanet personelinin ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ekiplerinin, arama kurtarma, insani yardım, "manevi destek" çalışmalarına devam ettiği belirtilerek deprem bölgesindeki "vatandaşlara yardım ettiği" ifade edildi.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, “Ayrıca, uygun olan Kur'an kursları ve Diyanet Akademi Merkezleri de vatandaşların hizmetine sunulmuştur. İlk aşamada, merkez teşkilatında genel müdür, daire başkanı, taşrada ise il müftüleri unvanlarında bulunan personelin izinleri iptal edilmiş ve görevlendirmeye hazır halde beklemeleri talimatı verilmiştir” ifadelerine de yer verildi.