Diyanet'in su kaydırağı, spa, açık büfe ve gece kulüplü oteldeki sefasına sert tepki

'Halkın vergileriyle lüks otellerde sefa sürdükten sonra halka yine haline şükretmeyi, israftan kaçınmayı tembihleyecek imamlar.'

Haber Merkezi

TKP Antalya İl Örgütü, Diyanet'in Antalya'nın lüks otellerinde düzenlediği "hizmet içi eğitim" buluşmasına sert tepki gösterdi.

Açıklamada, "Halkın vergileriyle lüks otellerde sefa sürdükten sonra halka yine haline şükretmeyi, israftan kaçınmayı tembihleyecek imamlar. Bizim emeğimizden alınan vergilerle gününü gün edenler elbette bu düzenin devamı için hizmet etmeye devam edecekler" denildi.

TKP Antalya İl Örgütü tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Duyduk ki Diyanet İşleri Başkanlığı şimdi de Antalya’nın lüks otellerinde keyif sürüyormuş.

Her geçen gün daha da yoksullaştığımız şu günlerde, halkın büyük çoğunluğu temel gıda maddelerine bile ulaşamıyor. Asgari ücrete mahkum milyonlarca insan faturalar ve temel ihtiyaçlar arasında sıkışmışken, her gün her yeni zamla birlikte yokluk ve yoksulluk daha da derinleşirken Diyanet Alanya’da Alan Xafira Deluxe Resort Oteli kapattı. Yaz sezonunun sona ermesiyle birlikte kapanan otel sadece Diyanet için yeniden açıldı. 500 Diyanet personeli su kaydırağı, spa, açık büfe yemekleri ve gece kulübü olan otelde 4 gece 5 gün hizmet içi eğitim alacak.

Halkın vergileriyle lüks otellerde sefa sürdükten sonra halka yine haline şükretmeyi, israftan kaçınmayı tembihleyecek imamlar. Bizim emeğimizden alınan vergilerle gününü gün edenler elbette bu düzenin devamı için hizmet etmeye devam edecekler. Elbette şükredin ve itaat edin diyecekler. Biraz daha ucuza ekmek alabilmek için yağmur altında halk ekmek kuyruğunda saatlerce bekleyen insanlara tasarruf etmeyi öğütleyecekler.

Bizim yoksulluğumuz hatta açlığımız pahasına devam eden bu saltanat düzenin kendisidir ve bu düzen değişmelidir. Halkımıza çağrımızdır; insanca bir yaşam için ayağa kalkıyoruz!

TKP Antalya İl Örgütü"