Diyanet İşleri Başkanı Erbaş isteğini açıkladı: 'Yüreğinde nefret besleyen gençler'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Milletine, devletine hainlik yapanlara karşı içinde ve yüreğinde bir nefret besleyen gençler olsun" çağrısında bulundu.

Haber Merkezi

AKP iktidarının "dindar ve kindar nesil" isteğine dair söylemleri devam ediyor.

Şimdi de Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Milletine, devletine hainlik yapanlara karşı içinde ve yüreğinde bir nefret besleyen gençler olsun" çağrısında bulundu.

211 binden fazla Kuran kursu açıldı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde "Yaşamkent Hz. Aişe 4-6 Yaş Kur’an Kursu" açılışında açılışında konuşan Erbaş, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

81 ilin 922 ilçesine 4-6 yaş arası çocuklara yönelik, 211 binden fazla Kuran kursu açıldığını belirten Erbaş, şöyle konuştu:

“Hangi anne ve baba çocuğunun kötülüklerle meşgul olmasını ister ki? İşte biz burada 4-6 yaş kurslarımız da burada olsun. Edirne'de, Van'da, Ordu'da, Aydın'da, Şırnak'ta olsun her yerde. Ülkemizin 81 ilinde neredeyse 922 ilçesinde artık 4-6 yaş Kur’an kurslarımız var. Biraz önce genel müdürümüzden aldığım rakam 211 bini aşmış. Elhamdülillah daha da çoğalacak."

'Yüreğinde nefret besleyen gençler olsun'

Vatanını, milletini ve devletini seven gençler yetiştirdiklerini savunan Erbaş, "yüreğinde nefret besleyen gençler" olması istediğini belirtti.

Erbaş'ın "dindar ve kindar nesil" isteğine yönelik sözleri şöyle:

“Milletine, devletine hainlik yapanlara karşı içinde ve yüreğinde bir nefret besleyen gençler olsun. Öyle değil mi? Biz bir kötülük gördüğümüz zaman onu elimizle düzeltmek lazım. Elimizle düzeltemiyorsak dilimizle düzeltmemiz lazım. Dilimizle de düzeltemiyorsak kalbimizle o kötülükten nefret etmemiz lazım. Peygamber Efendimizin verdiği ölçü bu."