CHP’nin 'erken seçim' çağrısı yapacağı mitingleri bugün Mersin’den başlıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısını yaptığı 'erken seçim' mitingleri bugün Mersin’den başlıyor.

Haber Merkezi

CHP'nin "erken seçim" çağrısı yapacağı mitinglerinin ilki bugün Mersin'de yapılacak.

“Milletin sesi” adıyla gerçekleştirilecek miting hazırlıklarını CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Milliyet’e anlattı.

Salıcı, “Bize ayırmış oldukları alanın kat ve kat fazlası bir katılım olacak. Çağrıyı sadece CHP’lilere yapmadık. Ekonomik krizden etkilenen, hayatı zorlaşan tüm kesimleri, AK Parti ve MHP’ye oy vermiş bütün yurttaşlarımızı davet ediyoruz. AKP bu ekonomik krizi, herkesin evinin bir parçası haline getirmeyi başardı. Herkes bundan etkileniyor. Tepkisini dışa vurmak istiyor. Bizde bu mitinglerle bir yandan o tepkinin dışa vurumunun ortaya çıkmasını, vatandaşın kendi sözünü kendinin söylemesini, bizim de ona sözcü olmamızı hedefledik” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç da şu değerlendirmeyi yaptı: 

“Devlet yönetilemiyor. Yönetilemediği için de kriz oluyor. Demokrasiler tıkandığı zaman seçime gidilerek aşılır o tıkanıklık. Nasıl ki damarlarda tıkanıklık olduğu zaman oraya anjiyo yapılır, arkasından stent takılır damar rahatlatılırsa, demokrasinin de rahatlaması için seçim gerekli. Seçim sandığının gelmesi için biz mitinge hazırız. Milletin sesini duyacaklar. Milletin Sesi Mersin’den çıkacak. Ama Ankara’ya kadar ses gelecek.”

Mersin Valiliği, CHP’nin Cumhuriyet Meydanı’nda yapmak istediği mitingine izin vermemiş, mitingin Millet Bahçesi’nin yanında yapılması kararlaştırılmıştı.