Basın toplantısında gazetecilere zarf içinde para dağıtıldı

Erzincan'da CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bir basın toplantısı sonrasında gazetecilere çanta içerisindeki zarfta 500 TL verildi. Yapılana gazeteciler tepki gösterdi.

Haber Merkezi

Erzincan’da CHP İl Binasında düzenlenen bir basın toplantısı sonrasında gazetecilere çanta içerisindeki zarfta 500 TL verildi. Paraları iade eden gazeteciler yapılana tepki gösterdi.

Erzincan’da dün öğle saatlerinde CHP’de düzenlenen toplantıya İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat  da konuk olarak katıldı ve yerel yönetimlerle ilgili görüş ve deneyimlerini paylaştı.

İHA'nın haberine göre basın toplantısı sonrasında CHP İl Başkanlığı tarafından gazetecilere bir çanta hediye edildi. Parti binasından ayrılan gazeteciler, çantayı açtıklarında içerisinde maske, dezenfektan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajının yazılı olduğu bir not ve zarf içerisine konulmuş 500 TL buldu.

Gazeteciler tepki gösterdi

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Koşan duruma tepki göstererek, “Ben ve diğer bir meslektaşım parti binasından çıkmadan önce zarf içerisindeki parayı fark ederek hemen orada geri iade ettik. Diğer meslektaşlarımızda ofislerinde gidip çantayı kontrol ettiklerinde parayı fark edince onlarda götürüp geri iade ettiler. Can Erzincan’ımızda basın meslek ahlak ilkelerine bağlı olan ve kamu yararını her şeyin üstünde tutan meslektaşlarımız duruma gereken tepkiyi koymuşlardır” dedi.

Erzincan Doğu Gazetesinden Mücahit Özdemir’de, "Gazetecilik mesleğinin yüzkarası olarak gözükmek istemiyoruz. 7 gazeteciden 7'si de çantaların içerisinde para olduğunu gördükten sonra paraların tümünü iade etti." ifadelerine yer verdi.

Bu haber üzerine konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan "benim söyleyecek bir şeyim yok, yazılanlar yazılmış ilave edecek çok bir şey yok şu an' dedi.