Bakanlıktan 'tarikat kampı' açıklaması: soL'un haberini yalanlamak zorunda kaldılar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devletin koruması altındaki çocukların 40 günlük tarikat kampına yollandığına dair haberimizi yalanladı, yurdun bakanlığa bağlı olduğunu öne sürdü.

Haber Merkezi

İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sorumluluğundaki Çocuk Evlerinde kalan devlet korumasındaki çocuklar, tek bir kamu görevlisinin bile refakati olmaksızın, Nur Cemaati’nin bir kolu olan Suffa Vakfı’yla ilişkili olan Mutlu Yuva Derneği’nin düzenlediği 40 günlük eğitim kampına alınmıştı.

Kampın, 3 Temmuz–11 Ağustos tarihleri arasında, yine bir dini cemaate ait olan, Güngören ilçesinde faaliyet gösteren Özel Gündüzalp Erkek Öğrenci Yurdu’nda gerçekleştirildiğini aktarmıştık.

Söz konusu haberimize Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yalanlama geldi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Mutlu Yuva Derneği’nin 23.06.2023 tarihli yazısına istinaden çocuk evlerinde kalan çocukların yaz tatilini verimli geçirmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan yurtta yaz programına katılmalarının planlandığı öne sürüldü. Yurdun bakanlığa bağlı olduğu ve devlet denetimi altında hizmet verdiği iddia edildi.

Söz konusu yurt bakanlığa bağlıysa, burada bulunan memur kim?