Bakan utanmadı, madencilere 'Canınız bizim için çok kıymetli, sayenizde ihracatımız artıyor' dedi

Göçükte bir işçinin yaşamını yitirdiği TTK'ya ait maden ocağını ziyaret eden Çalışma Bakanı Işıkhan madencilere "Sizin canınız bizim için çok kıymetli. Sayenizde ihracatımız artıyor" dedi.

Haber Merkezi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Zonguldak'ta Armutçuk Müessesesi maden ocağında işçilerle bir araya geldi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Işıkhan, Armutçuk Müessesesi maden ocağında geçen hafta meydana gelen göçükte hayatını kaybeden Ramazan Yıldırım'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

AA'nın aktardığına göre daha sonra geçmiş olsun dileklerini iletmek ve incelemelerde bulunmak için Türkiye Taş Kömürü Kurumu Armutçuk Müessesi maden ocağını ziyaret eden Işıkhan, eksi 400 kotunda işçilerle yemek yedi, sohbet etti.

Işıkhan, işçilere hitaben şu ifadeleri kullandı:

"Sizin canınız bizim için çok kıymetli. Sayenizde çocuklarımızın geleceğini oluşturuyoruz, sanayimiz gelişiyor, ihracatımız artıyor. Her bir kardeşimin emeği için tekrar teşekkür ediyorum. Her türlü ihtiyacınızı, talebinizi karşılamak için devletimiz de ben de bir kardeşiniz olarak yanınızdayız."