AKP İl Başkanı, Erdoğan'ın mitingi öncesi polisle tartıştı: 'Siz ajan mısınız, FETÖ müsünüz?'

AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Erdoğan'ın mitingi öncesinde tartıştığı polislere "Siz ajan mısınız? FETÖ müsünüz? Nesiniz ya? Terbiyesizlik etmeyin" dedi.

Haber Merkezi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Rize'de yaptığı miting öncesinde; AKPli yöneticilerin polisin güvenlik amaçlı oluşturduğu giriş noktalarından değil, bariyerlerin bulunduğu alandan girmesine izin vermeyince AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ile polisler arasında tartışma yaşandı. Ayar’la polisler arasındaki tartışma, bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

ANKA'nın haberine göre yanında bulunan partililerle görevli polis memurlarının yanına giden AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, bariyerlerin bulunduğu alandan yurttaşların içeri alınmasını istedi. Polisin güvenlik gerekçesiyle bu alandan kimsenin alınmadığını ifade etmesi üzerine Hikmet Ayar, polislere “Haddini bileceksin be aslanlık yapmayın. Arkadaşım ben il başkanıyım. Ben bu mitingin sahibiyim, beni geçireceksin" dedi.

İl başkanı Ayar’ın ısrarı üzerine polis memurları, “Bunların olmadığı yerden gitmeniz lazım atlamayın zıplamayın diye biz görevliyiz” dedi.

Memurun sözlerine karşılık olarak Ayar “Hayret bir şey ya siz ajan mısınız? FETÖ müsünüz? Nesiniz ya terbiyesizlik etmeyin” diyerek olay yerinden ayrıldı.