Vali Mutlu yüzbinlerin tepkisini görünce 'çapulcu' oldu: Gezi Parkı, kuş sesleri ve ıhlamur kokusu

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yüzbinler kendisini hedef alıp istifasını isteyince "çapulcu" olmaya karar verdi. İşte Valinin bu sabah attığı twitter mesajı: "Gençler, Gezi parkında kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim."

Vali Mutlu halkın büyük tepkisini görünce bir anda "çapulcu" oldu. İşte İstanbul Valisi'nin twitter mesajları:

Kendilerini sadece özgür birey, partiler üstünde yurttaş, hiç kimsenin peşinde olmayan, kendi düşüncelerinin savunucusu görenleri selamlıyorum.
Günlerdir Gezi Parkı'nda duran bizim ülkemizin insanları ve gençlerine gecikmiş selamlarlarımızı iletiyorum. Sabahınız huzurlu olsun, merhaba.
Her türlü olumlu olumsuz değerlendirme dışında, bizim insanımızla, gencimizde konuşmanın ötesinde hiçbir şeyin önemli olmadığına inanıyorum.
Anlaşsakta anlaşmasakta bizim birbirimizle dertleşmek, birbirimizin gözüne insanca ve adaletle bakmamız şarttır, her fert değerli ve özeldir.
Her türlü eleştiriye açık bir sohbeti Gezi Parkı'nın kendini sadece özgür birey, yurttaş olarak tanımlayan gençleriyle yapmak istiyorum.
Gençler, Gezi parkında kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim.

(soL - Haber Merkezi)