Taksim'den an an gelişmeler (00:27)

Ethem Sarısülük'ün katili olan polisin serbest bırakılmasını ve dün Lice'de askerin ateş açması sonucu bir kişinin hayatını kaybetmesini protesto etmek için binlerce kişi Taksim Meydanı'na yürüyor... Meydan ise polis ablukası altında!

Güncelleme 00:27

Çağdaş Hukukçular Derneği Twitter hesabından bu akşam Taksim çevresinde 12 kişinin gözaltına alındığını, gözaltına alınanlardan birinin çocuk olduğunu duyurdu.

Güncelleme 23:57
Sıraselviler ve İstiklal Caddesi'nde polisin insanları yaka paça gözaltına aldığı görüntüler objektiflere bu şekilde yansıdı.

İstanbul'a tatil yapmak amacıyla gelen İsveçli Sarah Olsson da gözaltına alınarak Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Hürriyet'in haberine göre, Olsson Stockholm'de JMK Stockholm Universitesi'nde öğrenci ve aynı zamanda serbest gazeteci.

Güncelleme 22:50
Sıraselviler'de gözaltılar devam ediyor.


Güncelleme: 22:19
Halk "Katil polis hesap verecek" sloganları atıyor


Güncelleme: 22:12
Polis anıtın oraya çekildi. Anıtın çevresini saran vatandaşlar Gündoğdu marşını söyledi.


Güncelleme: 21:59
Polis İstiklal girişinde barikat kurdu.

Polis bazı eylemcilere tekme tokat saldırara gözaltına aldı.


Güncelleme: 21:35
Polis eylemi sürdüren kitleye müdahale ediyor.


Güncelleme: 20:32
Eylemin ardından herkesin forumlara gitmesi yönünde çağrı yapıldı.


Güncelleme: 20:26
Halk meydanda bekleyişini sürdürüyor. Polis ablukasından dolayı binlerce kişinin Taksim'e ulaşamaması protesto ediliyor. "Biber gazı oley" ve "sık bakalım.." sloganları atılıyor polise karşı.


Güncelleme: 20:11
Ankara ve Hakkari'deki polis saldırılarından dolayı "Diren Ankara Taksim seninle" "Diren Hakkari Taksim seninle" "Her yer Taksim, her yer direniş" sloganları atılıyor.

Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük ve Medeni Yıldırım anılıyor.


Güncelleme: 19:44
Taksim Dayanışması bir basın açıklaması yaparak hükümetten talepleri sıraladı:

Taksim ve Kızılay başta olmak üzere Türkiye'nin tüm meydanları ve kamusal alanlarımızda toplantı, gösteri, eylem yasakları kaldırılsın

Binlerce yurttaşın yaralanmasına, beş yurttaşımızın ölmesine neden olan sorumlular görevden alınsın, gaz bombası ve benzeri materyallerin kullanımı yasaklansın

Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın

Afet zamanlarında da toplanma ve korunma yerlerimiz olan Gezi Parkı başta olmak üzere halkın kullanımına kapalı bütün parklar bir an önce açılsın


Güncelleme: 19:33
"Yaşasın halkların kardeşliği", "Faşizme karşı omuz omuza", "Bu daha başlangıç, mücadeleye devam" sloganları atıyor. Meydan polisin çevrelediği kısımlar dışında dolu.

Polis gaz maskesini taktı.


Güncelleme: 19:14
On binlerce kişi Taksim Meydanı'na ulaştı. "Faşizme karşı omuz omuza" "Bu daha başlangıç, mücadeleye devam" "Taksim Lice omuz omuza" sloganları atılıyor.

İstanbul'un çeşitli parklarında düzenlenen forumların da kendi pankartları ile eyleme katıldıkları görülüyor.


Binlerce kişi İstiklal Caddesi'nden meydana doğru yürüyor

Taksim Meydanı polis ablukasında

Gelişmeleri aktaracağız...