Faşist İstanbul Valisi sıkıyönetim ilan etti!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu polis saldırıları üzerine yaptığı açıklamada polise teşekkür ederek Taksim'deki binlerce kişiyi tehdit etti.

Gün boyunca müdahale olmayacağı yönünde açıklamalar yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu İstanbul'daki polis saldırıları üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında Emniyet'e teşekkür eden Vali Mutlu, Taksim Meydanı'ndaki binlerce kişiyi tehdit ederek "15 gündür bu ortamı İstabullulara ve Türkiye'ye yaşatmış olanlara karşı bugün çok daha farklı bir tutum göstereceğiz" dedi.

Vali Mutlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Gezi Parkı'ndaki sevgili gençlerin güvenliklerinin bizim için önemli olduğunu ve bu konuda dikkatli olduğumuzu açıkladık. Onların yaptığı çevreci eylemlerin bugün yarattığı sıkıntılara rağmen kendilerine saygı duyduğumuzu, müdahalemiz olmayacağını açıkladık.

Bütün gün boyuncu değerli İstanbulluların bizim yaptığımız çalışmaları destekleyici tavırlarını, bizi orada sadece marjinal gruplarla bırakmalarını gördük. Alanda sayıları 30-35 kişi olanların, halkımız oradayken Atatürk Kültür Merkezi önündeki polisimize saldırdı. Emniyet güçlerim kendilerine yöneltilen saldırılar sonucu karşılık verdi. Marjinal gruplar alandan uzaklaştırıldı. Bu konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada halkımızdan ricalarımız oldu.

Şu anda Taksim alanında bulunan farklı fraksiyonlara ait marjinal gruplar var. Emniyet güçlerimizle aralarında çatışma söz konusudur. Emniyet teşkilatımızın değerleri mensuplarına çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum.

Gezi Parkı'nın tüm provokasyonlara rağmen sükûnetini koruduğu için teşekkür ediyorum. Bu akşam meydandan ayrılmış halkımıza teşekkür ediyorum. 15 gündür bu ortamı İstabullulara ve Türkiye'ye yaşatmış olanlara karşı bugün çok daha farklı bir tutum göstereceğiz.

Bugün Taksim Meydanı'nda güvenlik tam olarak sağlanana kadar mücadele edilecek. Taksim Meydanı marjinal gruplardan entegre edilinceye kadar tedbirlerimizi yoğun olarak sürdüreceğiz. Gerek gece, gerek gündüz emniyet güçlerimize herkesin yardımcı olmasını istiyoruz.

Bugün bu saatten itibaren uygulayacağımız mücadeleyi hukuka saygılı olarak devam ettireceğiz. Bütün marjinal grupların hukuk düzenine girmesini şiddetle tavsiye ediyorum.

Devletimizin milletimizin zayıflatılmasına müsaade etmeyeceğimizi kararlılıkla ifade ediyorum. Gezi Parkı'ndaki çocuklarımız masum isteklerle başlatmış oldukları tabloda ülkemizin gelmiş olduğu durumu kendileri de görüyorlar.

Onlar bizi çocuklarımız. Hepimizin omuz omuza bu ülkeye hizmet etme gayesinde olduğundan şüphemiz yoktur. Bu ülkenin her genci değerlidir. Gençlerimizi seviyoruz. Onlara bağlılık içindeyiz. Görecekleri zarara tahammülümüz yoktur.

Adeta yangın yerine çevrilmeye çalışılan Gezi Parkı'nda yavrularımızı bekliyor olması bizlerin de sıkıntısıdır. Değerli yavrularımıza ve ailelerine özellikle şu andan sonra o bölgeden ayrılmalarını rica ediyorum. Bu bir müdahale değildir. Benim sorumluluğum bu şekilde yaşayan her gence sahip çıkmaktır. Sevgili yavrularımızın can güvenliği ile ilgili güvenlik sorunları olduğu konusunda ciddi istihbaratlar vardır. Çadırlarının nasıl yakıldığını biliyoruz. Onların başına gelecek en ufak bir tablo hepimizi derinden yaralar."

(soL-Haber Merkezi)