Ali İsmail için 2. tanık: 'Siviller ve polis birlikte dövdüler'

Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesine ilişkin soruşturmada ortaya çıkan ikinci tanık ifade verdi. O gece yaşananları evinin balkonundan izlediğini anlattı.

Eskişehir'de polis müdahalesinden kaçarken saldırıya uğrayan ve hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesine ilişkin soruşturmada ikinci tanık konuştu. Tanık ifadesinde Ali İsmail Korkmaz'ı sivil bir vatandaş ile polis'in beraber dövdüğünü söyledi.

Radikal'in haberine göre Tanık ifadesinde sokaktan, “Vurmayın, öldüm” sesleri geldiğini, fırıncının müdahale etmeden baktığını anlattı. Sonra 4 sivil ve 3 resmi polisi copla, sivil genci meşe odunuyla gördüğünü belirten tanık, şöyle devam etti: “Sivil vatandaşın elinde meşe sopası gördüm. Üzerinde dizden aşağısı beyaz şeritli siyah renkli eşofman vardı. Bu sivil vatandaş fırının önünde polislere ‘Siz bize destek olursanız hepsini sinkaf ederiz’ dedi. Polisler ile bu sivil vatandaş oradan gelip geçen vatandaşlara vuruyorlardı. Bu sivil vatandaş yine bağırarak, ‘Bugün 34 kişiyi götürdüm’ diyordu. Yolda gelirken yemin ettim. Yaşım 36, 36 tanesini götüreceğim’ dedi.”