AKP-CHP maçında kavga çıktı: Maç tatil edildi

Ankara'da, CHP’li Yenimahalle Belediyesi ile AKP’li Gölbaşı Belediyesi'nin futbol takımları arasında oynanan maçı AKP eski milletvekili Abdurrahman Arıcı’nın yeğeni yönetti. Maç, çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.
Perşembe, 25 Aralık 2014 18:26

Ankara Süper Amatör Lig’de iki hafta önce oynanan Yenimahalle Belediyespor- Gölbaşı Belediyespor karşılaşması, 88. dakikada kalan çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.

Açık Mert Korkusuz gazetesinin haberine göre, karşılaşma 1-1 berabere devam ederken bitime 2 dakika kala hakem Hakan Basık’ın verdiği penaltı kararı sonrası olaylar çıktı. Yenimahalleli teknik heyet ve futbolcular Basık’a itiraz ederken, tribündeki taraftarlar arasında arbede yaşandı. Basık da maçı tatil etti.

AKP'Lİ HAKEM

Ancak işin ilginç tarafı maçın yarıda kalması değil, siyasetin sporun içine girmesiydi. CHP’li Yenimahalle Beledispor da AKP’li Gölbaşı Belediyespor da zirve mücadelesi veriyor. Bu maç hem sportif hem siyasi açıdan önemliydi. Ancak maçı AKP eskimilletvekili olan, şu anda Turizm ve Kültür Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Abdurrahman Arıcı’nın yeğeni Hakan Basık’ın yönetmesi işin rengini değiştirdi.

Yenimahalle Belediyespor, Basık’ın böyle bir maça atanmasını eleştirirken, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na Basık’ı şikayet etti.