Beyoğlu Emniyeti’nde yine dayak vakası

Festus Okey’in öldürüldüğü, adı sıklıkla şiddet olaylarıyla duyulan Beyoğlu Emniyeti’nde yine dayak olayı yaşandı. Bu defa polisler, İstiklal Caddesi üzerinde bir vatandaşı dövdüler.
Çarşamba, 22 Nisan 2009 21:36

soL (HABER MERKEZİ) Bilkent Üniversitesi mezunu 35 yaşındaki Berfu Beysanoğlu, İstiklal Caddesi'nde yürüdüğü sırada Fransız Konsolosluğu önünde nöbet tutan polis tarafından dövüldüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Beysanoğlu, Cumartesi gecesi saat 3:30 civarında arkadaşlarından ayrılıp eve döndüğü sırada annesinin araması üzerine Fransız Konsolosluğu önündeki merdivenlere oturduğunu söyleyerek, olayın gelişimini şöyle aktardı: "Konsoloslukta nöbet tutan polis, 'Oradan kalkın, kimsiniz siz, burada oturamazsınız' diye bağırdı. 'Annemle konuşuyorum, kalkacağım' dedim. O bir polis otomobili durdurdu. İki polis tarafından araca bindirilirken, nöbetçi polis beni tekme ve yumrukla dövdü." Beysanoğlu, daha sonra polis aracı tarafından bir taksi durağına bırakıldı.

Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı'na giderek kendisine saldıran polis hakkında şikayette bulunan Beysanoğlu, "Halen gözüm akıyor, kulaklarım çınlıyor. Adliye'ye gelmeden önce adını öğrenmek için Konsolosluğa gittim. Ancak bilgi vermediler. Tesadüfen beni döven polisi gördüm, oradaydı ancak beni görünce başka bir memur çağırıp kaçtı. Durup benden özür dileseydi şikâyetçi olmayacaktım. Ancak şimdi şikâyetçiyim. Hakkımı sonuna kadar arayacağım" dedi.

Son olarak, sürekli olarak şiddet olaylarıyla gündeme gelen Beyoğlu Emniyeti'nde görev yapan polisler, bir arkadaşlarına şişe fırlattığı iddiasıyla Tarlabaşı'nda bir eve baskın düzenlemiş, içerideki adamı bir sandalyeye bağlayıp saatlerce dövüp işkence etmişler, fakat sonradan söz konusu kişinin yanlış kişi olduğu ortaya çıkınca gitmişlerdi.