Salı, 15 Mayıs 2012 - 17:56

Erdoğan: 'Hesaplar yapıldı, yoksa Yunanistan gibi oluruz'


Tayyip Erdoğan bugün yapılan AKP grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, memura 3 + 3 zam teklifiyle ilgili olarak "Hesaplar yapıldı, yoksa Yunanistan gibi oluruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, tahmin edildiği gibi kamu emekçilerine teklif edilen komik zam oranını Yunanistan'ı örnek vererek savundu. Erdoğan, 3 + 3 zam oranına tepki gösteren kamu emekçilerine "hesaplar yapıldı, yoksa Yunanistan gibi oluruz" dedi.

AKP grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tayyip Erdoğan, kamu emekçilerine yapılan komik zam teklifiyle ilgili konuştu.

Hükümet ile memurlar arasındaki toplu sözleşme sürecinde, memur sendikalarının bugün eylem yaptığının anımsatılması üzerine Erdoğan, sendikaların bu tür manevralar yapabileceğini, grev hakkının ne zaman ve nasıl doğacağının belli olduğunu, şu anda da böyle bir hakkın kullanılması için gerekli ortam bulunmadığını söyledi.

"Bizim akıbetimiz de Yunanistan, İspanya'nın akıbetine uğrar"
Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Verdiğimiz zamları da her zaman enflasyonun üzerinde vermişizdir. Türkiye'yi bir bütün olarak ele almak zorundayız ve bu ülke eğer bir zaafa uğrarsa, bizim akıbetimiz de Yunanistan, İspanya'nın akıbetine uğrar. Biz Türkiye'yi, böyle bir akıb