Evrim Ağacı köklerini salıyor!

Bilimi kapalı kapılar ardından çıkarıp halka sunarak ülkenin karanlığına mum yakmaya çalışan Evrim Ağacı, bu kapsamda daha fazla kişiye ulaşmak için birçok yol deniyor. Bir süredir Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlar yaparak dünyanın çeşitli yerlerinde çalışan Türkiyeli bilim insanlarıyla halkın buluşmasını sağlıyor.
bilimsol - Ezgi Altınışık
Perşembe, 01 Haziran 2017 13:00

2010 yılında ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğunun çabalarıyla Çağrı Mert Bakırcı tarafından kurulan, bilim ve aydınlanmanın halka yayılmasını görev edinen Evrim Ağacı geride bıraktığı 7 yılda birçok başarıya imza attı. Kısa sürede kolektif bir çabayla sosyal medyada görünür olan Evrim Ağacı bugün 500 binden fazla okuruyla bilim mücadelesini sürdürüyor.

Yayın hayatı boyunca sadece sosyal medyada değil, çeşitli liselerde ve üniversitelerde de etkinliklerini sürdüren oluşum, birçok defa bilim karşıtlarının hedefi olsa da okurlarının da desteğiyle bunları püskürtmeyi başardı.

Bilimi kapalı kapılar ardından çıkarıp halka sunarak ülkenin karanlığına mum yakmaya çalışan Evrim Ağacı, bu kapsamda daha fazla kişiye ulaşmak için birçok yol deniyor. Bir süredir Youtube kanalı üzerinden canlı yayınlar yaparak dünyanın çeşitli yerlerinde çalışan Türkiyeli bilim insanlarıyla halkın buluşmasını sağlıyor. Kısa süre önce başlayan yayınlarda daha şimdiden birçok bilim insanını ağırladılar. Cambridge Üniversitesi'nden Mete Atatüre, NASA'dan Umut Yıldız, Harvard Üniversitesi'nden Önder Albayram, ODTÜ'den ve CERN'den Bilge Demirköz, İTÜ ve CERN'den Kerem Cankoçak, New York Eyalet Üniversitesi'nden Ömer Gökçümen, MIT Media Lab'den Canan Dağdeviren, New York Üniversitesi'nden Cihan Taştan, astronom Ethem Derman, Ostrava Üniversitesi'nden Ezgi Altınışık bunlardan bazıları.

#GelecekBilimde etiketiyle yapılan bu yayınlar Evrim Ağacı Facebook sayfası ve Youtube kanalından takip edilebilir.

Evrim Ağacı Facebook sayfası: https://www.facebook.com/evrimagaci/?fref=ts

Youtube kanalı: https://www.youtube.com/user/evrimagaci

Geçmiş yayınların kayıtlarını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz: https://goo.gl/0kdYtw