Yalçın Akdoğan: Bütün dünya Erdoğan'ı devirmek için birleşti!

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, partisinin Polatlı kongresinde yaptığı konuşmada, "İçeridekiler, dışarıdakiler, bütün dünya bir araya geldi ’Erdoğan’ı devirirsek, her şeyden kurtuluruz’ dediler, deviremediler" dedi.
İHA
Cumartesi, 15 Kasım 2014 19:49

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AKP Polatlı İlçe 5. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Akdoğan, AKP’nin yaptığı hizmetlerle altın bir dönem olarak tarihe geçeceğini iddia etti. 

“Hizmet, proje, vizyon kavramlarını AK Parti siyasete kazandırdı. Ama hizmet üretirken Türkiye’nin dünyadaki itibarini yükseltmek için mücadele ederken, bir yandan da türlü türlü oyunlar, tuzaklar kuruldu" diyen Akdoğan, "Çeteler ile üzerimize geldiler. Darbe teşebbüsleri ile kapatma davaları ile üzerimize geldiler. Bir yandan hizmet üretmenin mücadelesi içinde olduk, diğer yandan bunlarla mücadele etmek zorunda kaldık" ifadelerini kullandı. 

'BÜTÜN DÜNYA BİRLEŞTİ'
Akdoğan şöyle devam etti:

"Hem tavaf yaptık hem şeytan taşladık. Nasıl biz yılmadıysak, durmadıysak şer odakları da durmadı. MİT müsteşarımıza yönelik saldırıdan itibaren başka odaklar bu sefer devreye girdi. Gezi olayları planlandı, Türkiye’nin, Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerini hayata geçirdiğimiz dönemde, üçüncü köprü, üçüncü havalimanı, Marmaray’ı açtığımız dönemde Gezi olayları ile hükümet etkisizleştirilmek istendi. Çözüm Süreci başladı. PKK Türkiye’yi terk edecek, eylemsizlik yapacak mı, yapmayacak mı tartışmaları olduğu dönemde hemen birtakım mafyalar harekete geçti. İşte Gezi olayları üzerinden bu süreç tersine çevrilmek istendi. Arkasından 17 Aralık sürecini yaşadık. Her türlü yöntemi devreye aldılar. Her türlü kirli yöntemi, hiçbir hak, hukuk tanımadan, ahlak, edep tanımadan her yolu denediler. Ama olmadı. 30 Mart seçimleri için hepsi bir araya geldi. İttifak yaptılar, yine olmadı. 10 Ağustos’ta çatı aday çıkardılar, bir araya geldiler, yine olmadı. İçeridekiler, dışarıdakiler, bütün dünya bir araya geldi ’Erdoğan’ı devirirsek, her şeyden kurtuluruz’ dediler, deviremediler. Niçin deviremediler? Çünkü bu millet, milletin adamlarına sahip çıktı. Kendi iktidarına sahip çıktı. Kendi iradesine sahip çıktı. Millet AK Parti’nin yanındaydı. Bu yüzden netice alamadılar. Çünkü millet sizin yanınızdaysa, milletin hayır duası sizin yanınızdaysa, siz haklıysanız kimse sizinle baş edemez. Baş edemediler, bundan sonra da edemeyecekler.”

HERKES PARALEL
Son dönemde paralel yapı kavramının Moda olduğunu kaydeden Akdoğan, "Ama 12 yıldır AK Parti iktidarına saldıran bütün bu yapıların hepsi aslında paralel bir yapı. Derin devlet yapılanmaları, çeteler, devlet gücünü kullanarak iktidarları etkisizleştirmek isteyen yapılar, onlar da paralel yapıydı. KCK, terör örgütünün yapılanmaları bölgede, devlet yerine geçecek alternatif otorite üretme çabaları, bunlar da paralel bir yapıdır. İşte vesayetçi odaklar, yeşil Ergenekon, din kisvesi altında olsa veya etnik veya ideolojik görünümde bütün bu paralel devlet yapılanmaları, illegal yapılanmalar, vesayetçi odaklar, darbeci odaklar, bunların hiçbirisine müsaade etmeyiz, müsamaha göstermeyiz. Hepsiyle mücadele ederiz, demokrasiyi koruruz, hukuku koruruz, milletin iradesini koruruz. Hiç kimse seçilmiş iktidarları ’ben yönetirim’ sevdasına kapılmasın. Geçti o dönemler. Artık hükümetler milletin emanetine sahip çıkıyor. Eski Türkiye’de kaldı bunlar. Kimse bu vesayetçi odakları, darbeci anlayışı yeniden hortlatamaz. Yeni Türkiye’de bunların hiçbirine yer yok” şeklinde konuştu.