Türkiye sandığa açık ve az bulutlu havada gidecek

Seçimin yapılacağı 1 Kasım günü ise ülkenin büyük bölümünde güneşli ve az bulutlu bir hava olacak. Doğu ve Güneydoğu’nun birkaç ilinde ise kuvvetli yağış tahmin edildi.
Pazartesi, 26 Ekim 2015 11:51

Erken genel seçimin yapılacağı 1 Kasım Pazar günü Türkiye’nin özellikle Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu'nun sınıra yakın illerinde sağanak yağış bekleniyor. Marmara Bölgesinin batı kesimlerinde hafif sağanak beklentisi var. Seçim günü Ege ve İç Anadolu’nun geniş kesimi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batı kesimindeki illerde parçalı, az bulutlu ve bulutlu bir hava görülecek. Akdeniz bölgesindeki illerde ise havanın açık olacağı tahmin edildi. 

Meteroloji Genel Müdürlüğü'nun 26 Ekim-1 Kasım tarihlerini kapsayan tahminlerine göre, yaygın görülen yağışlı hava, doğuya doğru ilerleyerek seçim gününe kadar ülkenin büyük bölümünü terk edecek. Hava sıcakları ise mevsim normalleri ve civarında seyredecek. 

31 Ekim Güneydoğu illerinde hafif yağışlar olacak. Doğu Karadeniz ile özellikle Doğu’nun sınıra yakın illerinde yağış görülecek. Seçimin yapılacağı 1 Kasım günü ise ülkenin büyük bölümünde güneşli ve az bulutlu bir hava olacak. Doğu ve Güneydoğu’nun birkaç ilinde ise kuvvetli yağış tahmin edildi.