Özgecan'ın katilinin amcasından çarpıcı açıklamalar

Özgecan'ın katili Suphi Altındöken'in amacası Behzat Altındöken, soyadlarını değiştirmeyi düşündüklerini söyledi.
Salı, 17 Şubat 2015 13:05

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen Özgecan Aslan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken’in amcası Behzat Altındöken soyadlarını değiştirmeyi düşündüklerini söyledi.

Behzat Altındöken, yeğeninin Özgecan Aslan’ın öldürülmesi olayına karışmasıyla ilgili işlettiği kuyumcu dükkanında gazetecilere açıklamada bulundu. Konuşacak bir şey bulamadığını ve üzgün olduklarını ifade eden Behzat Altındöken, sanık Ahmet Suphi Altındöken’in böyle bir olayı gerçekleştirebilecek bir kişiliğe sahip olduğunu belirtti.

Yeğeninin ailesine de şiddet uyguladığını savunan Behzat Altındöken şunları kaydetti:

'BABASINI BIÇAKLADI, ANNESİNİ DÖVÜYORDU'
“Babasını iki defa bıçaklamıştı, annesini her gün dövüyordu. Trafik kazası geçirmişti, o günden sonra çocuk hayır görmedi. Böylelerinin toplu taşıma gibi toplumsal yerlerde görev yapmalarını yasaklamaları lazım. Her şoförü muayeneden geçirmeleri lazım, yüzünde kocaman yara izi var beyni parçalanmış bir çocuk. Askerlik yapmamış, bunu nasıl koskoca toplu taşıma aracına şoför yapıyorlar. Bunların müdürlerinin de suçu var. Üzgünüm gerçekten.

Bir gazetecinin “Soyadınızı değiştirmeyi düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Zaten biz onlarla görüşmüyorduk. Bu soyadını taşımaktan utanıyoruz. Bizim kızımızın da başkasının kızının da başına gelse aynı şey. Zor bir durum, utanıyoruz. 70-80 yıllık bir soyad... Yazık, sülalede bir tane kötü insan yok. Soyadımı değiştirmeyi düşünüyorum ama değiştirince ne olacak. Endişe ediyoruz, kötü bir leke ama her aileden bir pislik çıkabilir ama biri çıkınca herkesin başı yanamaz. Allah kimsenin başına vermesin, biz onlardan daha fazla üzülüyoruz. Biz, hem onlara hem kendimize üzülüyoruz.”