Kurtulmuş aynı nakaratı tekrarladı: Bundan sonraki depremlere karşı çok daha hazırlıklı olacağız

Deprem vergilerinin nereye gittiğine ilişkin eleştirilere 'siyaset yapmayın' diye yanıt veren AKP'nin Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, bugün bakanların ve valinin resmi bilgilendirme toplantısında konuştu, 'Bundan sonraki depremlere karşı çok daha hazırlıklı olacağız' dedi.
Pazartesi, 27 Ocak 2020 12:08

Yıllardır depreme hazırlık konusunda ciddi şekilde eleştirilen AKP iktidarı, eleştirilere "depremi siyasete alet etmeyin" diyerek yanıt verir ve sosyal medyadan dile getirilen tepkilerle ilgili soruşturma açarken, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş depremle ilgili resmi bilgilendirme toplantısına katılarak burada bir konuşma yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün depreme ilişkin resmi bilgilendirme toplantısına AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş'un katılması ve bu nedenle Elazığ Valisi'nin sandalyesinin geriye çekilmesi dikkat çekti.

Kurtulmuş, Elazığ depreminden sonra da "bundan sonrası daha iyi olacak" açıklamasında bulundu.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bundan sonraki depremlere karşı çok daha hazırlıklı olacak, çalışmaları ilgili bakanlarımız yerine getirecektir" dedi.

Kurtulmuş'un açıklaması şöyle:

Olay anından itibaren olaya müdahale eden Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla müdahale eden bakanlarımıza, bakanlık mensuplarımıza, çalışan kardeşlerimize bütün kurum ve kuruluşlarımıza, yek vücut olarak milletin derdine deva olmak için çalışanlara yürekten teşekkür ediyorum. Büyü bir fedakârlık örneği ile çalışmalarını an be an sürdürdüler. Bundan sonra da yaraların hızla sarılması meselesi geliyor. Bundan sonra yaralar hızla sarılacaktır. İnşallah bu depremden etkilenen hiç kimsenin açıkta kalmaması için gayret sarf edilecektir. Devletimiz bütün vatandaşlarımızın yanında olacaktır.

Deprem anından itibaren büyük bir gönül birliği içerisinde aynı acıyı paylaşarak acıları hafifletmek için milletimizin bütün kesimleri bu olayın peşinden gitmiştir. Belediyeler vasıtayla buradaki acıları hafifletmek maksadıyla yardım malzemeleri göndermiştir. Bundan sonraki depremlere karşı çok daha hazırlıklı olacak, çalışmaları ilgili bakanlarımız yerine getirecektir. Bütün bu kuruluşlara, milletimize, zor anda bir araya gelme becerisini gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.  

İLGİLİ HABER