İstanbul'da üç ayrı noktada bomba: YDG-H üstlendi

İstanbul'da üç ayrı noktaya konan bombalardan biri patladı. Diğer ikisi ise kontrollü olarak fünyeyle patlatıldı. Fatih'te patlayan bomba can kaybına yol açmadı. Twitter'dan açıklama yapan YDG-H "7 yere bomba bıraktık" dedi.
Pazar, 18 Ocak 2015 12:23

Fatih'te İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi karşısında bulunan bir trafonun yanında bomba patladı. Olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. Maltepe ve Sultangazi’de bırakılan bombalar ise fünye ile patlatıldı.

Olay 11.00 sıralarında Turgut Özal Caddesi üzerinde İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi karşısında bulunan bir trafoda meydana geldi. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi ve bomba uzmanı sevk edildi. Ekiplerin incelemesinde patlama nedeninin el yapımı parça ve basınç etkili bir bomba olduğu belirlendi. Görgü tanıkları, büyük bir ses duyduklarını ve polislerin hemen olay yerine koşarak geldiklerini söyledi.

Maltepe Fındıklı’daki Zabıta Karakolu önünde bulunan Atatürk büstünün önüne bırakılan ve üzerinde ‘Cizre’nin hesabı sorulacak’ yazısı bulunduğu iddia edilen şüpheli paketten de parça ve basınç etkili el yapımı bomba çıktı. Fünye ile patlatılarak etkisiz hale getirilen bomba, incelenmek üzere emniyete götürüldü. 

Gazi Mahallesi'nde ise Adem Yavuz Caddesi üzerindeki otobüs durağına bırakılan şüpheli paketin içinden bomba çıktı. 

YDG-H ÜSTLENDİ
İstanbul'da yapılan bombalı eylemleri PKK'ye yakınlığı ile bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üstlendi.

İSTANBUL'DA 7 NOKTAYA BOMBA
Twitter'dan "Cizre de Yapılan Katliamlara Karşı Sessiz Kalmayacağız. Cızre'nin Hesabı Sorulacak..." diye yazan YDG-H, İstanbul'da bomba bırakılan 7 noktayı açıkladı ve fotoğraflar paylaştı.