IŞİD sempatizanları: ODTÜ’de Müslümanlara ‘zulüm’ var!

Genç İslami Müdafaa adlı IŞİD sempatizanı bir grup, ODTÜ’de Müslüman öğrencilere zulüm uygulandığını savunan, ODTÜ Rektörlüğünü ve öğrencileri tehdit eden bir bildiri yayımladı.
Haber Merkezi
Pazartesi, 30 Mart 2015 23:30

Geçen hafta ODTÜ’de solcu öğrencilerle bir grup İslamcı arasında çıkan kavgaya ilişkin bir bildiri yayımlayan “Genç İslami Müdafaa” adlı grup, tehditler savurdu.

ODTÜ Rektörlüğü’nün yaşanan kavgaya ilişkin kamera görüntülerini polise vermediğini iddia eden grup, “ODTÜ’de Müslüman öğrencileri sindirmek isteyen İslam karşıtı örgütler ve bunu ifşa etmek istemeyen bir rektörlük var” dedi.

Bildiride ODTÜ’de “sol terör örgütlerinin” her istediğini yaptığı, “İslami kimliğini yaşatanların” ise sürekli saldırıya uğradığı ileri sürülüyor. İslamcı grup, yaptıkları basın açıklamasıyla “halkımıza bu zulmü duyurmayı” amaçladığını söylüyor.

SOLCU ÖĞRENCİLERE TEHDİT

Ardından da solcu öğrencilere yönelik tehdit dolu cümleler geliyor. “Müslümanların sabrının yanlış anlaşılmaması gerekir” diye devam eden bildiride, “Yerleşke içerisinde Müslüman kardeşlerimize saldırılarınız devam ettiği takdirde siz Ankara’da zarar görmeyeceğinizi mi sanıyorsunuz” deniyor.