'Gökçek’in parsel parsel sattığını ispatlarız': Bülent Arınç'tan önemli açıklama

Bülent Arınç’ın, Melih Gökçek için “Ankara’yı parsel parsel sattı” ifadelerine karşılık, Gökçek’in Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı’na aynı ifadeleri kullanmasından dolayı açtığı davanın 2. duruşması bugün görüldü. Davada Arınç'ı tanık olması için aradığını belirten Avukat Turgut Kazan, Arınç'ın kendisine “ispat’a gerek var mı?" dediğini söyledi.
Haber Merkezi
Pazartesi, 25 Ocak 2016 11:56

Ankara'daki "parsel parsel satma" davasının ikinci duruşması görüldü. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın avukatlığını üstlenen Turgut Kazan, Bülent Arınç’ı tanık olarak gösterdi ve ispat hakkı istedi. Kazan, mahkemede “Gökçek’in eşinin adını bilmiyoruz ama eşinin adına okullar açtırıp sonra da okulların ismini değiştirdiğini ispatlarım. Melih Gökçek’in parsel parsel sattığını ispat edebiliriz. İspat hakkı istiyoruz. Bülent Arınç’ın tanık olarak dinlenmesini istiyoruz. ” dedi.

Turgut Kazan, mahkemede hayatında ikinci kez ispat hakkı istediğini vurgulayarak, ilk ispat hakkı istediği davayı şu sözlerle ifade etti. “İlk ispat hakkında müvekkilim, Milli Savunma Bakanlığı’nın zırlı araç ihalesinde, araçlarda zırh olmadığını yazan ünlü bir gazeteciydi. Hakkında hakaret davası açılmıştı. Bu hakaret davası ile birlikte dönemin Milli Savunma Bakanı’nın İsviçre’de randevuevi işleten bir şirketin ortağı olduğuna dair İsviçre Ticaret Odası’ndan da belgeler açığa çıktı, müvekkilim bunu da yazmıştır.  İspat hakkı istedim. Bu ispat hakkının kabul edildiği davanın onandığını Asliye Ceza Mahkemesi hakimi bir resepsiyonda, bir pazar günü benimle paylaştı. Pazartesi bu konuya ilişkin evrağı görüp müvekkilimle paylaşacağım dedim. Pazartesi olmadı, Pazar günü, müvekkilim arabasına konulan bomba sonucu hayatını kaybetti. Tahmin ettiğiniz gibi Müvekkilim Uğur Mumcu’ydu” ifadelerini kullandı.

Parsel parsel davasında Bülent Arınç’ı telefonla aradığını belirten Kazan, şunları söyledi; “Arınç’a kendisini tanık olarak çağırmak isteyeceğimizi söyledim. Basına da yansırsa bilginiz olsun ispat hakkı isteyeceğim dedim Arınç ise “ispat’a gerek var mı” ifadelerini kullandı.”

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında, 35. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava 18 Mart’a ertelendi. Bülent Arınç’ın tanık olarak çağrılmasına ve ispat hakkına mahkeme 18 Mart’ta karar verecek.