Davutoğlu'nun ekibi partinin ne zaman kurulacağını ve olası isimleri açıkladı

Ahmet Davutoğlu'nun yakın ekibinde yer alan Selçuk Özdağ, yeni partinin cuma günü ilan edileceğini duyurdu. Partinin adının 'Gelecek Partisi' olması bekleniyor. Kurucular listesine ilişkin de ilk isimler belli oldu.
Çarşamba, 11 Aralık 2019 08:07

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan, AKP'nin eski Genel Başkan Yardımcılığı, eski Manisa Milletvekilliği de yapmış olan Selçuk Özdağ, yeni partiye ilişkin açıklamada bulundu.

Odatv’ye konuşan Selçuk Özdağ, "Partimizin ismi için Bizim Parti, Bir Parti, Yaşam ve Adalet Partisi gibi seçeneklerin yanında sürpriz bir ismi de gündemde tutuyoruz” derken, partilerinin ismini Cuma günü yapacakları basın açıklamasıyla duyuracaklarını dile getirdi.

Yeni parti için genel merkez binasını da tuttuklarını dile getiren Özdağ, “Parasını ödedik yatay bir bina tuttuk bazıları gibi ‘yatay yatay’ deyip uzun binalarda oturmayacağız” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABER

İSİM BELLİ OLDU İDDİASI

Davutoğlu'nun partisinin isminin söz konusu isimler değil "Gelecek Partisi" olduğu belirtiliyor

Partinin ismin patentini de aldığı ve cuma günü resmen duyuracağı belirtiliyor.

Perşembe günü ise partinin kuruluş için başvurusunu resmen yapacağı öğrenildi.

KURUCULAR KİMLER?

Euronews'in haberine göre, 130'a yakın kişinin yer alacağı Kurucular Kurulu'nda eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, eski AKP milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, eski Karar Gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Nihal Olçok,  Bayram Zilan ve Etyen Mahçupyan da yer alıyor.