AKP'den Arınç'a istifa tavsiyesi: Ben olsam istifa ederdim...

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın 'KHK bir faciadır' sözlerine ilişkin, 'Ben Arınç’ın yerinde olsam o toplantıya gidemezdim. Net istifa ederdim' dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, TVNET'te yayınlanan İç Hatlar programında Ersin Çelik'in sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç’ın, kanun hükmünde kararnameler konusundaki açıklamalarına değinen Turan, "Şahsi kanaat toplantılarda ifade edilir ekranlarda değil. Sayın Arınç’ın kurullarda bunu söyleme hakkı var bırak kurul üyeliğini bırak gel televizyonda tartış lafım yok. Ama siz KHK feci derseniz bu KHK’ya imza atan Erdoğan’a feci söylemiş olursunuz. Bu doğru olmaz" dedi.

Turan, "Siyasal tartışma bir tarafa psikolojik tartışma bir tarafa ben KHK derken bir gazi ve şehit evinde psikolojik üzüntü olacaksa bundan hicap duyarım. Ben o yazıyı okurken Arınç da bizlerin de ders alacağı ifadeler vardı. Ama keşke o tartışmalardan sonra olmasaydı tartışmalar olmadan olsaydı olurdu. Ben Arınç’ın yerinde olsam o toplantıya gidemezdim. Net istifa ederdim. Madem şahsi açıklamalar yapıyoruz. Sayın Erdoğan’ın esefle karşılamasından sonra o toplantıya gitmezdim" ifadesini kullandı.